Vavčer je namenjen srednjim, malim in mikro podjetjem. Objavljeno je tudi javno povabilo k vpisu v Evidenco strokovnjakov za izvajanje LCA analize.
S predlagano uredbo se naslavlja več pomembnih dopolnitev, ki bodo prispevale k povečanju deleža OVE v rabi bruto končne energije, s čimer se je Slovenija zavezala s sprejetim NEPN.
Vloge, s katerimi se bodo začeli upravni postopki s področja varstva okolja ter ohranjanja narave, od 1. 9. 2021 naslavljate na Ministrstvo za okolje in prostor.
Nov pravilnik, ki bo nadomestil obstoječega, je v javni obravnavi do 16. 9. 2021.
Uredba o embalaži in odpadni embalaži določa izhodišča ne le za odpadno embalažo, ampak tudi za embalažo, ki vstopa na trg. Nova uredba zaostruje zahteve za označevanje embalažnih materialov.
Obravnava svežnja predlogov Evropske komisije je ena izmed prednostnih nalog predsedovanja Slovenije Svetu Evropske unije na področju okolja in podnebnih sprememb.
Z znanjem do energijskih, stroškovnih in okoljskih prihrankov.
Ob letošnjem jubilejnem, 20. okoljskem dnevu gospodarstva (OD 2021), se na globalni ravni nahajamo na pragu tehnološke prenove in preoblikovanja gospodarstva. Na strokovni konferenci, ki bo potekala 4. junija, bomo spregovorili o možnostih tehnološke prenove skozi različne dele vrednostnih verig različnih panog, od razvoja materialov skozi razvoj tehnologij do zapiranja zank krožnega gospodarstva. Vljudno vabljeni!
Minister za okolje in prostor mag. Andrej Vizjak je na spletni predstavitvi predlogov za reorganizacijo in debirokratizacijo procesov Ministrstva za okolje in prostor (MOP) uvodoma poudaril, da je MOP povezan z vsemi pomembnimi razvojnimi projekti v državi. »MOP je povezan z vsemi dejavniki razvoja, z vsemi projekti, ki se umeščajo v prostor. Cilj je z boljšo organiziranostjo bistveno pohitriti postopke umeščanja v okolje in prostor tako za podjetja kot državljane, in to brez negativnih vplivov na okolje. Ministrstvo za okolje in prostor ta problem rešuje z dvema ukrepoma, eden je zakonodajni (nov Gradbeni zakon, Zakon o varstvu okolja in predvidena vključitev v Zakon o debirokratizaciji) ter drugi organizacijski (reorganizacija). Oboje je povezano.« Eden ključnih ukrepov pri debirokratizaciji in pohitritvi upravnih postopkov na področju okolja je boljša organiziranost virov, saj se v trenutni organizacijski shemi posamezni postopki podvajajo na različnih organih. To velja predvsem za dovoljevanje posegov v okolje, ki lahko v trenutnem sistemu traja tudi desetletje.
Bodite obveščeni o aktualnem dogajanju.