Nacionalni odzivni center za kibernetsko varnost SI-CERT je izdal Poročilo o kibernetski varnosti za leto 2021. Zabeleženih je bilo 3177 incidentov, kar predstavlja 14,5 % povečanje v primerjavi z letom prej. Med incidenti so ponovno izstopali phishing napadi, ki so predstavljali skoraj tretjino vseh prijav, ter podtikanje škodljive kode.
Na državni zbor RS , Odbor za notranje zadeve, javno upravo in lokalno samoupravo, smo naslovili dopis z zadevo Predlog Zakona o elektronskih komunikacijah (ZEKom-2 oz. ZEKom-3, EPA: 16 – IX) in predlog GZS.
Microsoft Research odkriva, da delavci potrebujejo spremembe: 49 % delavcev iz generacije Z meni, da bodo na trenutnem delovnem mestu verjetno prešli na hibridni model, 46 % jih bo verjetno delalo na daljavo.
PUBLIKACIJA DIGITALEUROPE: Evropa mora v prihodnje okrepiti svoja prizadevanja za trajnostno digitalizacijo – na primer povečati povezljivost, olajšati dostop do podatkov in povečati financiranje raziskav in razvoja. Evropska podjetja, ki pospešujejo digitalni in zeleni prehod, lahko z digitalizacijo prihranijo do 20% potencialnih emisij ogljika in se hitreje izvijejo iz kriz.
Na Združenju za informatiko in telekomunikacije smo na Ministrstvo za javno upravo poslali dopis v zvezi s problematiko cen IT storitev, tako glede višine cen kot glede revalorizacije v času visoke inflacije in rasti stroškov, ki je zaradi rasti plač v IT sektorju še posebej visoka. Stanje že zavira razvoj in rast IT panoge.
Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo je za letošnje leto dodatno zvišalo načrtovana vlaganja v razvojne projekte slovenskih podjetij in podpornega okolja.
Upravni odbor ZIT je na politične stranke pred aprilskimi volitvami, novo vlado, Službo za digitalno preobrazbo ter na Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo naslovili vizijo za Digitalno Slovenijo do leta 2025.
V Združenju za informatiko in telekomunikacije načrtujemo ustanovitev Sekcije za podatkovne centre, katere osnovni namen bi bil spodbujanje razvoja industrije podatkovnih centrov v Sloveniji.
South East European Software Testing Conference je letna konferenca, ki jo organizira South East European Testing Board (SEETB). Konferenca SEETEST 2022 bo potekala v Sofiji v Bolgariji od 29. do 30. septembra 2022.
SPIRIT Slovenija, javna agencija, v sodelovanju z Združenjem za informatiko in telekomunikacije ter IKT horizontalno mrežo v času od 17. do 21. oktobra 2022 pripravlja izhodno delegacijo v Berlin, v okviru katere bodo slovenska podjetja aktivno sodelovala na kongresu Smart Country Convention.