Uvajanje konceptov Industrije 4.0 je ključno za uspešnost in konkurenčnost slovenske industrije. Manufacturing execution system (MES) je temeljna programska rešitev za upravljanje proizvodnje, informacijski proizvodni sistem za digitalizacijo procesov v proizvodnji, ki take koncepte tudi uvaja.
Država bo financirala pripravo, organizacijo, izvedbo in promocijo demonstracijskih projektov, katerih rezultat morajo biti nove ali izboljšane digitalne rešitve in/ali storitve s področij pametnih mest in skupnosti na osnovi tehnologije interneta stvari.
V obdobju od 26. marca do 19. aprila 2021 se bo zvrstilo uvodna in devet področnih spletnih delavnic.
Skupaj z deležniki Slovenske digitalne koalicije smo pripravili izjavo "Umetna inteligenca v Sloveniji - izkoristimo svoj potencial!"
Evropska komisija je 9. marca 2021 predstavila vizijo, cilje in možnosti za uspešno digitalno preobrazbo Evrope do leta 2030. Cilj EU je, da bi bila digitalno suverena v odprtem in medsebojno povezanem svetu ter da bi si prizadevala za digitalne politike, ki ljudi in podjetja opolnomočajo, da izkoristijo trajnostno in uspešnejšo digitalno prihodnost, osredotočeno na človeka.
Obveščamo vas o odprtih razpisih evropske pobude StandICT.eu 2023, ki ponuja finančno podporo za vključevanje v razvoj mednarodnih standardov z IKT področij (cloud computing, IoT, 5G, Cybersecurity and data) ali vertikalnih področij (AI, Industry 4.0, eHealth, Quantum technologies etc.).
Vabljeni na Advanced Digital Transformation Program (3 moduli), ki ga v okviru partnerstva »Za večjo digitalno ambicijo Slovenije« z IEDC Bled začenjamo že 23. marca.
3. in 4. februarja 2021 je potekalo prva virtualno srečanje Masters of Digital, ki ga je organizirala DIGITALEUROPE. Na največji evropski digitalni konferenci je bila osrednja tema in poudarek na vlogi digitalnega pri krepitvi evropskega izstopa iz svetovne pandemije in kako prispevati k močnejši digitalni Evropi. Cilj digitalne strategije EU je zagotoviti, da bo digitalna preobrazba koristila državljanom in podjetjem ter da bo pripomogla k doseganju cilja podnebno nevtralne Evrope do leta 2050.
V času pandemije COVID-19 so zaposleni bolj kot kdaj koli prej najšibkejši člen v verigi kibernetske varnosti vsake organizacije. Pogosto so izpostavljeni napadom z ribarjenjem in vedno pogosteje tudi izsiljevalski programski opremi. Zato morajo biti izobraženi in izurjeni zaposleni z visoko zavestjo o kibernetski (ne)varnosti cilj vsakega delodajalca.
Digitalizacija, digitalna preobrazba, umetna inteligenca, robotika, družba 5.0, kibernetska varnost, HCP, inovativne tehnologije, inovacije, mobilnost, energetika, pametna mesta in skupnosti, trajnostna družba in gospodarstvo in druga področja slovenskega prostora … Vse našteto bo na ogled na DIGITALNEM RAZSTAVIŠČU (digital showroom) Tehnologija za ljudi, v času predsedovanja Slovenije Svetu Evropske unije (Svet EU) od 1. julija do konca decembra 2021 v BTC City Ljubljana.