Z 21. februarjem 2023 upravičenci lahko oddajo elektronsko vlogo za pridobitev nepovratnih sredstev zaradi visokih povišanj cen energentov v 2023 v skladu z Zakonom o pomoči gospodarstvu za omilitev posledic energetske krize. Spletna aplikacija za pripravo in oddajo elektronskih vlog bo odprta od 21. februarja 2023, od 12. ure in vse do 28. februarja 2023, do 12. ure, ko se zapre in oddaja vlog ne bo več možna.
Rok: najkasneje do jutri, 31. januarja 2023, do 12. ure.
Vlada je na dopisni seji konec leta 2022 sprejela Uredbo o določitvi cene električne energije za mikro, mala in srednja podjetja, ki so končni odjemalci, kot jih določa Zakon o oskrbi z električno energijo in začasno določila najvišje drobnoprodajne cene zanje.
Pogajalci Sveta in Evropskega parlamenta so dosegli dogovor začasne in pogojne narave o mehanizmu EU za ogljično prilagoditev na mejah (CBAM). Sporazum morajo pred dokončnostjo potrditi še države članice EU in Evropski parlament ter ga tudi sprejeti.
Skladno s sprejetim dogovorom bo omogočeno financiranje potrebnih naložb in reform za končanje odvisnosti EU od ruskih fosilnih goriv. Utira se pot radikalni prenovi energetskega sektorja Unije.
Za podporo podnebnim in energetskim ciljem EU je bistveno, da se gozdna bioenergija proizvaja trajnostno. Da bi to dosegli, direktiva o obnovljivih virih energije iz leta 2018 uvaja nova trajnostna merila za biomaso in bioplin pri proizvodnji toplote in električne energije, ki zajemajo tudi gozdno biomaso.
Na internetni strani Finančne uprave RS (FURS) sta objavljeni dve novici (1. 12. 2022 in 2. 12. 2022) vezani na področje trošarin.
Vljudno vabljeni na strokovno srečanje, ki bo potekalo 25. novembra v Slovenskih Konjicah.
Gradiva s konference o trajnostnem poročanju – nefinančno poročanje 2022
Predstavili bomo različne pristope, orodja in izkušnje za pripravo nefinančnih – trajnostnih poročil podjetij. Vljudno vabljeni, da se nam pridružite v petek, 30. septembra.
Bodite obveščeni o aktualnem dogajanju.