Varstvo okolja

Arhiv: Osebe, ki dajejo v promet manj kot 15 ton embalaže letno, morajo ARSO poročati do 31.3.2019

Letno sporočanje podatkov v zvezi z embalažo se izvaja enkrat letno za preteklo leto. Od začetka februarja 2019 bo dostopna povezava za Poročanje v aplikaciji Embalaža.

Arhiv: Kako prepoznati izdelke/odpadke na osnovi polimerov, utrjenih s steklenimi vlakni?

Projekt Retracking je za vas pripravil katalog tovrstnih odpadkov.

Arhiv: Inovacije, ki podpirajo prehod v krožno gospodarstvo - Vabilo k sodelovanju!

Vabilo k sodelovanju na mednarodnem natečaju inovacij, ki podpirajo prehod v krožno gospodarstvo! Natečaj je odprt do 22. marca 2019.

Arhiv: Mednarodni forum z delavnico o razširjeni odgovornosti proizvajalcev

Ministrstvo za okolje in prostor in Gospodarska zbornica Slovenije vas vljudno vabita, da se nam pridružite na mednarodnem forumu z delavnico z naslovom "Ali potrebujemo dodaten organ, t.i. "clearing house" za nadzor nad izvajanjem obveznosti razširjene odgovornosti proizvajalcev za (odpadno) embalažo, (odpadno) električno in elektronsko opremo, (odpadnimi) baterijami in akumulatorji?

Arhiv: "Krožno oblikovanje" delavnica s priznanim mednarodnim strokovnjakom "design thinking" metode

Zaradi bolezni delavnico odpovedujemo, hvala za razumevanje!

Arhiv: Strokovna delavnica: Eko-inovativnost in preprečevanje odpadkov

Vas zanima kaj v resnici so ekoinovacije? Kako izboljšati ravnanje z okoljem in zmanjšati nastajanje odpadkov? Vabimo vas, da se nam pridružite na strokovni delavnici 19. decembra ob 9.30.

Izdelek je čudovit, kaj pa odpadek?

Priča smo razvoju novih materialov, ki ne le nadomeščajo bolj tradicionalne materiale v obstoječih izdelkih, ampak poganjajo razvoj novih izdelkov izjemnih lastnosti. Kaj pa, ko pristanejo med odpadki?

Arhiv: Gradiva z delavnice projekta Retracking na temo izdelkov in odpadkov, ki vsebujejo polimerne kompozite, utrjene s steklenimi vlakni (GFRP), ki je bila 25. oktobra na GZS.

Na delavnici smo spregovorili o izzivih, ki jih prinaša nova zakonodaja o ravnanju z odpadki in prehod v krožno gospodarstvo za področje izdelkov, ki vsebujejo GFRP.

Arhiv: Trajnost je¨in

Gradiva z delavnice Trajnost je ¨in¨19.10.2018

Arhiv: Odgovorno. Krožno. Gospodarno.

Kratki animacijski video "Odgovorno. Krožno. Gospodarno. Vabimo k ogledu!

Arhivi