SS TP GZS novo vlado poziva, da mora nepreklicno nadaljevati z izvajanjem RISS-a. Resorja znanost in tehnologija se pri umeščanju v nova ministrstva ne smeta ločiti.
Pregled aktivnosti Gospodarske zbornice Slovenije v oktobru in novembru 2011. Vabljeni k ogledu!
Stališče GZS do predloga osnutka Nacionalnega energetskega programa: NEP ni le energetski program. Trajnostna, učinkovita, konkurenčna proizvodnja in poraba energije pomeni velik izziv tako za energetiko kot za industrijo, gradbeništvo, storitvene dejavnosti. Zato mora biti NEP uresničljiv in kot tak tudi del gospodarske in inovacijske politike.
Na Gospodarski zbornici Slovenije smo skrajno zaskrbljeni nad izjemno resno situacijo, v kateri se je po propadu največjih gradbincev znašlo slovensko gradbeništvo. Preostala podjetja, z jasnim in odgovornim lastništvom, ki so bila v času pregrete konjunkture in poceni denarja zmerna in odgovorna do svojih kupcev, izvajalcev, zaposlenih, se danes soočajo z izjemnimi problemi. Na račun kolapsa propadlih podjetij trpi ugled celotne panoge, kar poslovanje drugih podjetij močno otežuje. Banke se hočejo iz kreditiranja rizične panoge umakniti, država z nejasno investicijsko strategijo bančno skepso le dodatno poglablja.
Od Vlade in ministra za finance zahtevamo interventne ukrepe za premoščanje neizvedljivih določil Zakona o preprečevanju zamud pri plačilih in obveznega večstranskega pobota.
GZS v sodelovanju z Elektrotehniško zvezo Slovenije, CIGRE in CIRED, SNK WEC in IAS skupaj na omizju o izhodiščih novele NEP- 6. (razširjena seja) Strateškega sveta za politiko energije in podnebne spremembe - Neodvisna slovenska stroka pričakuje vključevanje v pripravo osnutka NEP pred javno razpravo.
GZS v sodelovanju z Elektrotehniško zvezo Slovenije, CIGRE in CIRED, SNK WEC in IAS skupaj na OMIZJU o izhodiščih novele NEP- 6. (razširjena seja) Strateškega sveta za politiko energije in podnebne spremembe