Arhiv: Zadnji čas za ukrepe za ohranitev gradbenega sektorja in odgovorne reševanje problematike podizvajalcev javnih in zasebnih investicij

Na Gospodarski zbornici Slovenije smo skrajno zaskrbljeni nad izjemno resno situacijo, v kateri se je po propadu največjih gradbincev znašlo slovensko gradbeništvo. Preostala podjetja, z jasnim in odgovornim lastništvom, ki so bila v času pregrete konjunkture in poceni denarja zmerna in odgovorna do svojih kupcev, izvajalcev, zaposlenih, se danes soočajo z izjemnimi problemi. Na račun kolapsa propadlih podjetij trpi ugled celotne panoge, kar poslovanje drugih podjetij močno otežuje. Banke se hočejo iz kreditiranja rizične panoge umakniti, država z nejasno investicijsko strategijo bančno skepso le dodatno poglablja.

Arhiv: Stališče GZS do obveznega večstranskega pobota: zahtevamo interventne ukrepe

Od Vlade in ministra za finance zahtevamo interventne ukrepe za premoščanje neizvedljivih določil Zakona o preprečevanju zamud pri plačilih in obveznega večstranskega pobota.

Arhiv: Neodvisna slovenska stroka pričakuje vključevanje v pripravo osnutka NEP pred javno razpravo - 6. razširjena seja SS PE PS GZS, 28.02.2011

GZS v sodelovanju z Elektrotehniško zvezo Slovenije, CIGRE in CIRED, SNK WEC in IAS skupaj na omizju o izhodiščih novele NEP- 6. (razširjena seja) Strateškega sveta za politiko energije in podnebne spremembe - Neodvisna slovenska stroka pričakuje vključevanje v pripravo osnutka NEP pred javno razpravo.

Arhiv: Omizje o aktualnih izhodiščih NEP - 6. razširjena seja SS PE PS GZS, 28.02.2011

GZS v sodelovanju z Elektrotehniško zvezo Slovenije, CIGRE in CIRED, SNK WEC in IAS skupaj na OMIZJU o izhodiščih novele NEP- 6. (razširjena seja) Strateškega sveta za politiko energije in podnebne spremembe

Arhiv: Nov sistem zaračunavanja članarine GZS

Arhiv: Strateški svet za tehnološko politiko pri GZS podpira predlog Razvojno inovacijske strategije Slovenije 2011-2020, GZS, 08.11.2010

Arhiv: Izšla je jubilejna zgoščenka Gospodarske pogodbe

Ekskluzivno za člane GZS: 10. zgoščenka v zbirki CD.GZS z naslovom Gospodarske pogodbe, na kateri so zbrani številni vzorci pogodb skupaj z nasveti in navodili. Vzorci pogodb, ki se najpogosteje sklepajo pri mednarodnem poslovanju, so pripravljeni tudi v angleškem jeziku.

Arhiv: Stališča in zaključki razprave o osnutku Nacionalnega programa visokega šolstva 2011-2020, 25.10.2010

Razprava gospodarstva o Nacionalnem programu visokega šolstva 2011-2020 potrjuje nujnost sistemskih,a pretehtanih sprememb visokošolskega izobraževalnega sistema. Cilj: dvig kakovosti znanja in zaposljivosti za potrebe gospodratsva in družbe danes do leta 2020 !

Arhiv: Nov portal Vzorci pogodb

Iščete praktične vzorce pogodb?
Si želite ustvariti dobro pogajalsko izhodišče pri sklenitvi posla?
Potrebujete nasvet pri sklepanju pogodb?
Obiščite naš novi portal Vzorci pogodb!