Sprememba roka za podajo pripomb na predlog Pravilnika o spremembah in dopolnitvah Pravilnika o metodah za določanje prihrankov energije.
Evropska komisija je objavila nove smernice za proizvajalce teh skupin izdelkov.
Rezultati bodo uporabljeni za pripravo nadaljnjih dokumentov ter za strateško in razvojno načrtovanje.
GZS-Služba za varstvo okolja je posvet organizirala v sodelovanju z MzI, ARSE, Eko skladom, MF – FURS, MOP in ponudniki energetskih storitev.
Vabimo velika ter srednja in mala podjetja na posvet, ki bo potekal na GZS 13. julija 2016 ob 9.30 - sodelujejo MzI, ARSE, Eko sklad, MOP, MF, FURS.
MzI je v javno obravnavo predložilo osnutek pravilnika, ki določa metodologijo in vsebino energetskega pregleda. Rok za posredovanje pripomb je 25. 3. 2016.
Ministrstvo za okolje in prostor (MOP) je v javno obravnavo predložilo osnutek Uredbe o okoljski dajatvi za obremenjevanje okolja z emisijo ogljikovega dioksida. Vabimo vas, da mnenja in pripombe, ki jih boste naslovili na MOP (rok 20. november 2015), posredujete tudi na GZS-Službo za varstvo okolja – janja.leban@gzs.si .
GZS, Služba za varstvo okolja in Zbornica komunalnega gospodarstva, vas v sodelovanju z Ministrstvom za okolje in prostor vljudno vabimo na 2. predstavitev / obravnavo (popravljenega) osnutka Uredbe o odvajanju in čiščenju komunalne odpadne vode, ki bo v petek, 13. novembra 2015 ob 9.30 uri na Gospodarski zbornici Slovenije.
Zakonodaja na področju odpadkov je močno razvejena in podvržena stalnim spremembam in novostim. V 2014 je EU komisija sprejela sklep in uredbo, ki sta veljavna neposredno v vseh državah članicah in določata seznam odpadkov in lastnosti zaradi katerih so odpadki nevarni. V letošnjem letu je bila sprejeta nova slovenska uredba o odpadkih, ki bolj natančno določa pojme, kot so stranski proizvod, prenehanje statusa odpadka itd. Če se v svojem podjetju odgovorni za področje okolja in/ali ravnanje z odpadki vas vljudno vabimo, da se nam pridružite na seminarju, ki bo potekal 8. septembra 2015.
Evropska komisija je včeraj predstavila zakonodajni predlog za revizijo sistema EU za trgovanje z emisijami toplogrednih plinov (EU ETS) s ciljem najmanj 40-odstotnega zmanjšanja emisij do leta 2030 kot del prispevka Unije k novemu svetovnemu podnebnemu sporazumu, ki naj bi bil sprejet v Parizu decembra letos. Navedeno za naprave EU ETS pomeni 43 % zmanjšanje emisij glede na leto 2005.
Bodite obveščeni o aktualnem dogajanju.