Na prvem srečanju projekta Digital4Sustainability se je zbralo 24 partnerjev in 5 pridruženih partnerjev iz 13. držav članic EU. Partnerji na projektu se bodo osredotočili na pospeševanje digitalnega in zelenega prehoda v sektorju IKT in celotni evropski industriji.
Enotni trg predstavlja že 30-letno zavezništvo v osrčju evropskega projekta, ki nujno potrebuje obnovo. Med podpisniki 28 evropskih združenj, ki predstavljajo različne panoge znotraj sektorja digitalne tehnologije, smo skupaj identificirali najpomembnejša področja za takojšnje ukrepanje.
Strateško razvojno inovacijsko partnerstvo GoDigital (v nadaljevanju SRIP GoDigital) krepi raziskovalno, razvojno in inovacijsko sodelovanje neodvisnih deležnikov iz gospodarstva, predvsem malih in srednjih podjetij, institucij znanja in razvojno raziskovalnih organizacij, predstavnikov tveganega kapitala ter drugih deležnikov inoviranja po konceptu petorne vijačnice. V ta namen objavlja razpis za pripravo akcijskega načrta za projekt SRIP GoDigital.
V naslednjih mesecih bomo organizirali več spletnih seminarjev, kjer vas vabimo, da sodelujete tudi vi.Pošljite vaš predlog primera dobre prakse, s katerim bi se želeli predstaviti na enem izmed naših spletnih seminarjev. Rok za oddajo je 8. marec.
Na Združenju za informatiko in telekomunikacije bomo tudi letos organizirali dogodek - Podelitev nagrad najboljšim slovenskim tekmovalcem računalništva in informatike. Dogodek bo potekal 31. maja 2024 na GZS. Vabljeni, da postanete podpornik dogodka!
Vabimo vas, da se nam pridružite na 31. konferenci Dnevi slovenske informatike, ki bo potekala 14. in 15. maja 2024 in se bo osredotočila na ključne teme informatike in digitalizacije v Sloveniji in širše.
Urad Vlade Republike Slovenije za informacijsko varnost (URSIV) je 16. 2. 2024 v javno obravnavo posredoval osnutek predloga Zakona o informacijski varnosti po rednem postopku.
Število kibernetskih napadov v Evropi se je v letu 2022 povečalo za 40 %. Potrebno je ukrepati! Skupaj s partnerji v EU smo začeli projekt CyberHubs, ki bo naslovil ravno to področje.
Na nemško-slovenskem forumu so se vizionarji in strokovnjaki za umetno inteligenco srečali z vodilnimi gospodarstveniki in političnimi odločevalci v Sloveniji in Nemčiji s ciljem izmenjave znanja na področju umetne inteligence in prikaza primerov uporabe, ki se že izvajajo v vsakdanjem poslovnem življenju. Udeleženci so se strinjali o nujnosti regulacije UI z namenom preprečevanja zlorab. Forum so organizirali Slovensko-nemška gospodarska zbornica (AHK Slovenija), nemško veleposlaništvo v Ljubljani, GZS - Združenje za informatiko in telekomunikacije ter GZS - Zbornica elektroindustrije.
V okviru projekta DS4Skills smo sodelovanli s kar 14 evropskimi partnerji pri postavitvi načrt za Evropske podatkovne prostore na področju spretnosti in zaposlovanje