Združenje za informatiko in telekomunikacije

Arhiv: Predstavitev finalistov za nagrado GoDigital za najboljši digitalni projekt leta 2022

V tem članku predstavljamo tri finaliste za nagrado GoDigital, ki jo bo letos prvič podelilo GZS - Združenje za informatiko in telekomunikacije. Strokovna komisija je izbrala naslednje finaliste: LED LUKS d.o.o., SRC Infonet d.o.o. in Adria Dom d.o.o. Namen nagrade je promoviranje najboljših digitalnih projektov v Sloveniji, pospešiti prenos izkušenj med uporabniki, spodbuditi zavedanje o koristih digitalnih projektov ter pokazati, da se v lokalnem okolju izvajajo kakovostni, sodobni in mednarodno konkurenčni projekti. Z nagrado želimo poslovni javnosti pokazati tudi, kako digitalne tehnologije uporabiti in izkoristiti za trajnostni razvoj, povečanje svoje konkurenčnosti in produktivnosti ter pospešitev razvoja digitalnih produktov in storitev.

Arhiv: Predstavitev članov strokovne komisije za izbor nagrajencev za GoDigital nagrado za najboljši digitalni projekt leta 2022

Na razpis za GoDigital nagrado, katere namen je promoviranje najboljših digitalnih projektov v Sloveniji je do roka prispelo kar 17 projektov, ki jih je ocenjevala strokovna komisija za izbor nagrajencev. Strokovni komisiji za podelitev GoDigital nagrade je predsedoval Igor Zorko, komisijo pa so sestavljali še dr. Franc Bračun, Boštjan Mesič, Vesna Nahtigal, Marko Štefančič in mag. Nenad Šutanovac. V tem članku na kratko predstavljamo strokovno komisijo ternjihovo mnenje o Godigital! nagradi.

Arhiv: Finalisti za nagrada GoDigital! za najboljši digitalni projekt leta 2022

Znani so trije finalisti za nagrado GoDigital! za najboljši digitalni projekt leta 2022 na področju digitalne transformacije, ki jo podeljuje Združenje za informatiko in telekomunikacije (ZIT) v sodelovanju z IKT Horizontalno mrežo v okviru GZS. Nagrado bomo letos podelili prvič in spodbuja kakovost, izvirnost, inovativnost in učinkovitost ter tehnično dovršenost digitalnih projektov.

Izzivi kibernetske varnosti - od groženj do implementacije ukrepov

V svetu, ki ga opredeljujejo nenehne spremembe in v katerem podjetja pospešujejo digitalno transformacijo, bi morala biti tveganja glavna skrb vodilnih. V zadnjem času je med tveganji največ govora o kibernetski varnosti, ki je postala eden večjih izzivov, s katerimi se soočajo organizacije.

Arhiv: PEACOC spletna akademija e-poslovanja za gradbene izvajalce, 25.10.2022

Dne 25.10.2022 je na GZS potekal dogodek PEACOC spletna akademija e-poslovanja za gradbene izvajalce

Arhiv: Delegacija 12 slovenskih IT-podjetij na kongresu Smart Country Convention v Berlinu - vodilnem kongresu za e-upravo, pametna mesta in regije

V Berlinu je med 18. in 20. oktobrom 2022 potekal Smart Country Convention, vodilni kongres za rešitve na področju e-uprave, pametnih mest in regij v Nemčiji. Kongres je obsegal različne navdihujoče nastope strokovnjakov, praktične delavnice, spodbudne razprave in B2B mreženja.

Inteligentno zdravstvo prihodnosti

Na konferenci z naslovom Inteligentno zdravstvo prihodnosti, ki je potekala 13. oktobra 2022, smo obravnavali digitalno transformacijo zdravstva, uporabo podatkov in umetne inteligence v zdravstvu za bolj učinkovito zdravljenje in učinkovito delovanje zdravstvenega sistema. Govorili smo tudi o trendih v EU, še posebej prihajajoči zakonodaji Evropskega zdravstvenega podatkovnega prostora (ki bo začela veljati leta 2025) in kaj je pomembno za paciente, zdravstvene delavce, gospodarstvo in raziskovalce. Kako se pripraviti, kaj so izzivi in kaj priložnosti.

Začetek projekta za razvoj odprtega in zaupanja vrednega ekosistema za skupno rabo podatkov o znanjih in spretnostih

Združenje za informatiko in telekomunikacije Gospodarske zbornice Slovenije je skupaj s konzorcijem 14 partnerjev otvorilo projekt Podatkovni prostor za znanje in spretnosti (DS4Skills), ki ga vodi organizacija DIGITALEUROPE in združuje ključne deležnike iz panožnih, izobraževalnih in podatkovnih ekosistemov. Projekt financira Evropska komisija v okviru programa Digital Europe, cilj projekta pa je priprava podlage za razvoj evropskega podatkovnega prostora za znanja in spretnosti, ki podpira skupno rabo in dostop do podatkov o znanjih in veščinah.

Začetek projekta podatkovnih prostorov za pametna in trajnostna mesta in skupnosti

V Bruslju se je 11. oktobra prvič sestal konzorcij partnerjev projekta DS4SSCC (Data Spaces for Smart and Sustainable Cities and Communities), ki ga vodi organizacija Open & Agile Smart Cities in v katerem sodeluje tudi Združenje za informatiko in telekomunikacije.

Članarina ZIT za leto 2023

Upravni odbor Združenja za informatiko in telekomunikacije je na svoji 19. Redni seji dne 4.10.2022 obravnaval finančni načrt za leto 2023 in predlog podražitve članarin.