Združenje za informatiko in telekomunikacije

Arhiv: Uspešna podjetja se bodo v prihodnjih letih ukvarjala s podatki

Intervju z Nenadom Šutanovcem, direktorjem Združenja za informatiko in telekomunikacije (ZIT) pri Gospodarski zbornici Slovenije, o položaju, razvoju in prihodnosti IKT v Sloveniji

Najava javnega razpisa AAL za sofinanciranje IKT projektov na področju aktivnega staranja

Na spletni strani Skupnega programa Podpora iz okolja pri samostojnem življenju je objavljena najava razpisa za leto 2020 »HEALTHY AGEING WITH THE SUPPORT OF DIGITAL SOLUTIONS«.

Arhiv: Hitrejši postopek zaposlovanja tujcev

Pospešitev zaposlovanja tujcev v podjetjih z visoko dodano vrednostjo.

Arhiv: Nenad Šutanovac: Te priložnosti ne smemo zamuditi

Ključna priložnost Slovenije v prihodnjih letih je intenzivno vključevanje digitalizacije v industrijsko politiko, v vsako posamezno podjetje, v javni sektor,v izobraževalni sistem in procese vseživljenjskega učenja.

Arhiv: SEEIIST in SIPTC napredna zdravstvena centra doma in v regiji

Vabljeni na strokovno srečanje - na predstavitev dveh projektov namenjenih protonski terapiji zdravljenja raka ter njunima potanicialnima sinergijama. Priložnosti za gospodarstvo pri načrtovanju, razvoju in izgradnji!

Kakšna bo prihodnost pametnih skupnosti?

V petek, 20.12.2019, je IKT horizontalna mreža ob podpori Združenja za informatiko pri GZS, OASC, organizirala prvo regionalno konferenco na temo pametnih skupnosti z naslovom 1st Southeast Europe Smart Society Conference.

Arhiv: Največji izziv je ugotoviti, kako umetna inteligenca pride do rešitev

Največji izziv UI je človeška interakcija, ki jo je izredno težko avtomatizirati, sledi tudi empatija, presojanje, ekipno delo ...

Arhiv: Sporočilo o novih članarinah ZIT

Upravni odbor Združenja za informatiko in telekomunikacije je na svoji 3. redni seji dne 6.11. potrdil nove, delno višje, članarine za svoje člane, predvsem pri manjših članih, ki so bile primerjalno z večjimi člani, zelo nizke.

Intervju z Emily Mansfield: Kaj bo prinesla umetna inteligenca našim družbam in gospodarstvom?

O priložnostih in pasteh, ki jih prinaša razvoj umetne inteligence z Emily Mansfield, glavno ekonomistko za Evropo pri The Economist Intelligence Unit (EIU).

Arhiv: Strokovni dialog:

Arhiv: Strokovni dialog: "Posodobitev organizacije vodenja in upravljanja s podatki v inovativnih učnih okoljih"

Povabilo zainteresiranim gospodarskim subjektom za sodelovanje pri Strokovnem dialogu v okviru projekta »Posodobitev organizacije vodenja in upravljanja s podatki v inovativnih učnih okoljih«.