Trenutni dogodki marsikateremu podjetju prinašajo streznitev na področju digitalizacije, lahko bi rekli, da to velja kar za vso Slovenijo. Čas, v katerem živimo, bo vsekakor zaznamoval zdajšnje in prihodnje generacije, spominjali se ga bomo kot prehoda iz informacijske družbe v podatkovno družbo, ki ga je med drugim pospešila tudi pandemija.
Ravno zaradi krize, v kateri smo se znašli, bosta digitalizacija računov in njihova sledljivost zelo hitro postali obvezni v večini držav EU.
Odprta je telefonska linija za podporo starejšim pri uporabi digitalnih orodij in tehnike v vsakdanjem življenju.
Videti je, da je kriza pravzaprav povzročila hitro digitalno preobrazbo precejšnjega dela družbe, kar prinaša tudi koristi, ki se jih do sedaj nismo zavedali. Predvsem, da se da delati dobro tudi drugače. Digitalizacija v tem času pravzaprav deluje kot zaščitno sredstvo.
V teh dneh poteka Svetovni eksperiment dela na daljavo, saj vsa podjetja ki jim narava dela to dopušča svoje zaposlene preusmerjajo na delo na domu. Na področju digitalizacije smo v zadnjih treh tednih dosegli več kot bi jih v naslednjih petih letih.
Še ne poslujete z eRačuni? Sedaj pa delate od doma, čaka pa vas kup računov, ki jih morate še izdati in poslati? Bi radi pričeli s prejemom ali pošiljanjem eRačunov, pa ne veste kje začeti?
Odziv podjetij, ki so za čas epidemije brezplačno ponudila svoja orodja in storitve.
Direktorji IT-podjetij so odgovarjali na vprašanja, kako bo epidemija bolezni COVID-19 vplivala na panogo IKT, ali bodo podjetja v IT vlagala več ali manj in katerim naložbam se nikakor ne bi smeli odpovedati.
Odločili smo se, da vse vrtce in občine, ki so uporabniki naše programske rešitve Simtro vrtec oz. SiVrtci, oprostimo plačila vzdrževanja te storitve za čas izrednih ukrepov.
Igor Zorko: »Povečana obremenitev vseh delov telekomunikacijskega omrežja zahteva sodelovanje države, gospodarstva in civilne družbe.«