Zbornica za poslovanje z nepremičninami

Prijava na aktualne novice ZPN

Arhiv: Navodila občinskih štabov civilne zaščite za upravnike

S strani nekaterih članov smo bili obveščeni, da jim posamezni občinski štabi civilne zaščite v teh dneh pošiljajo določena navodila glede nalog v večstanovanjskih stavbah. Nekatera od teh navodil se ujemajo s priporočili, ki ste jih v preteklih tednih dobili že od nas, druga pa predstavljajo relativno novost. Nekatera navodila pa so dejansko neizvršljiva in izhajajo iz nepoznavanja vloge in pristojnosti upravnika.

V vsakem primeru smo se obrnili na Upravo RS za zaščito in reševanje s prošnjo, da se v največji možni meri uskladi ravnanje občinskih štabov v zvezi s tem vprašanjem, saj napačna navodila ustvarjajo zmedo tako med upravniki kot med etažnimi lastniki. Takoj ko prejmemo ustrezen odgovor vas bomo z njim seznanili. V vmesnem času predlagamo, da se na morebitna podobna navodila ustrezno odzovete in se s pristojnimi dogovorite o primernem načinu izvedbe. Nekatere naloge ste namreč že izvedli, druge pa so izvedljive tudi na daljavo. Zato je nesmiselno, da v določenih primerih nevarnostim izpostavljate svoje zaposlene. V zvezi s tem vprašanjem se je zato smiselno ravnati v skladu z okoliščinami posameznega primera, dokler ne prejmemo odgovora URSZR in pripravimo bolj natančnih navodil za ravnanje.