Zbornica za poslovanje z nepremičninami

Prijava na aktualne novice ZPN

Arhiv: Nacionalni strokovni posvet - Stavbe in zeleni dogovor: Izzivi in trendi

Nacionalni strokovni posvet - Stavbe in zeleni dogovor: Izzivi in trendi, bo v petek , 6. marca 2020, med 10.00 in 15.00, v dvorani Urška 3 na sejmu DOM na Gospodarskem razstavišču na Dunajski cesti 18 v Ljubljana. Dogodek soorganizirajo partnerji: GI ZRMK, CER – Center energetsko učinkovitih rešitev in KOC INOVATIS. Namen posveta je nasloviti izzive razogljičenje stavb: spodbujanje tehnološkega razvoja in inovacij za razogljičenje stavb ter uporabe novih tehnologij, krepitve znanja in usposobljenosti po celotni verigi gradbenega sektorja in zagotavljanje kakovosti, prepoznavanje in spodbujanje dobre prakse.

Arhiv: Strokovno srečanje - Inštrument zagotavljanja kakovosti – nacionalna okoljska certifikacijska shema Znak kakovosti v graditeljstvu

GI ZRMK vabi na strokovno srečanje kjer se boste seznanili s pomenom okoljskih certifikacijskih shem v svetu in pri nas, nadgradnjo nacionalne certifikacijske sheme ZKG v okviru projekta LIFE IP CARE4CLIMATE in možnostmi pridobitve in prepoznavanja certifikata ZKG ter vključevanje le-tega v razpise in finančne mehanizme. Srečanje bo v sredo, 4. marec 2020, med 10.00 in 12.00 uro v dvorani FORUM, na Gospodarskem razstavišču na Dunajski cesti 18 v Ljubljani. Udeležba na dogodku je brezplačna, kljub temu prosijo, da se zaradi organizacije in izvedbe dogodka prijavite preko spletne prijave.

Upravniki med investitorji in izvajalci del ter etažnimi lastniki

Upravniki se pri vzdrževanju večstanovanjskih stavb velikokrat znajdejo v primežu med investitorjem in etažnimi lastniki. Zastopanje etažnih lastnikov pri grajanju napak, unovčitvijo bančnih garancij in z njimi povezanimi začasnimi odredbami pa zahteva posebna znanja in izkušnje. Na izobraževalnem seminarju se boste seznanili z gradbeno pogodbo, priporočljivimi pogodbenimi določbami, ki ščitijo investitorje pri izvajanju pogodbe in s številnimi primeri iz prakse

Arhiv: Projekt: Energetsko učinkoviti ovoji stavb

Slovensko združenje za trajnostno gradnjo in GZS-Zbornica za poslovanje z nepremičninami, ob podpori Eko sklada j.s., vabita na brezplačen dogodek za upravnike: Celovita prenova stavb, ki bo v petek 6. marca 2020, v konferenčni dvorani podjetja JUB d.o.o., Dol pri Ljubljani 28, od 8.30. do 13.30 ure.