Zbornica za poslovanje z nepremičninami

Prijava na aktualne novice ZPN

Arhiv: Upravni odbor Združenja stanovanjskih skladov podpira predlog SZ-1E

Upravni odbor Združenja stanovanjskih skladov pri GZS je na 19. seji, dne 13.01.2021, med drugim obravnaval predlog Zakona o spremembah in dopolnitvah Stanovanjskega zakona (SZ-1E), ki ga je Vlada RS potrdila na 47. seji dne 7.1.2021. Združenje stanovanjskih skladov predlog zakona podpira in pričakuje njegov čim hitrejši sprejem in uveljavitev. Predlog zakona namreč vsebuje nekatere najnujnejše spremembe, ki so za normalno izvajanje stanovanjske politike v bodoče ključnega pomena. Hkrati so člani upravnega odbora ponovno ugotovili, da predlog ne naslavlja nekaterih pomembnih vprašanj, ki izhajajo že iz Resolucije o nacionalnem stanovanjskem programu 2015-2025, zato pričakujejo, da bodo ta vprašanja urejena v najkrajšem možnem času. Kot posebej pomembna vprašanja, ki še vedno ostajajo odprta so izpostavili predvsem zagotovitev sistemskega vira financiranja stanovanjskega področja, uvedbo stroškovne najemnine in stanovanjskega dodatka, ureditev stanovanjskih skupnosti in stanovanjskih zadrug pa tudi ureditev statusa nekaterih izvajalcev stanovanjske politike, ki niso stanovanjski skladi (neprofitne stanovanjske organizacije in gospodarske družbe v lasti oziroma solasti države oziroma lokalnih skupnosti ustanovljene za zagotavljanje javnih najemnih stanovanj).