Zbornica za poslovanje z nepremičninami

Prijava na aktualne novice ZPN

Arhiv: Oddaja vlog za uveljavljanje povračila nadomestila plače

Z Zavoda RS za zaposlovanje smo dobili informacijo, da so danes, 1.4.2020,  na portalu za delodajalce omogočili elektronsko oddajo vlog za uveljavljanje povračila nadomestila plače za delavce na začasnem čakanju na delo in povračila nadomestila plače za delavce z odrejeno karanteno.

Kot veste je v zvezi z uveljavljanjem zahtevkov po ZUIPPP, v 108. členu Mega zakona navedeno, da se bodo vse vloge za čakanje obravnavale po določbah Mega zakona, ker je ugodnejši. Ker ta še ni sprejet, podrobnejša navodila niso mogoča. Zato na Zavodu za zaposlovanje predlagajo, da delodajalci oddajo vloge, ki jih bodo sprejemali le preko elektronskega kanala, v roku 8. dni od uveljavitve ZUIPPP, ki že teče. Zagotavljajo, da bodo delodajalci lahko vloge ustrezno dopolnjevali, ko bo Mega zakon sprejet.

Več >>