Zbornica za poslovanje z nepremičninami

Prijava na aktualne novice ZPN

Arhiv: Spletni seminar: Ocenjevanje vrednosti vinogradov

ZOP Seminar Ocenjevanje vinogradov

Hummingbird logo

Zbornica za poslovanje z nepremičninami - Združenje ocenjevalskih podjetij

Dimičeva ulica 13, 1504 Ljubljana, T: 01 58 98 240, @: zpn@gzs.si, W: www.gzs.si/zpn

Spletni seminar:

Ocenjevanje vinogradov

mag. Anton Kožar bo z vami delil svoje strokovno znanje in izkušnje

10. junij 2021, od 14.00 do 17.15 ure

Prijavite se zdaj

Kaj lahko pričakujete na seminarju

Mag. Anton Kožar bo predstavil poseben segment ocenjevanja v kmetijstvu - vinograd. Udeleženci bodo dobili podatke za izračun za NVN po letih, ter seznanite v podatkovnimi bazami, ki so podalga za ocenjevanje, ter obdelava podatkov.

Spoznajte predavatelja

Ella Becker

mag. Anton Kožar

Pooblaščeni ocenjevalec vrednosti nepremičnin

Inštitut za nepremičnine d.o.o., Ljubljana

Izvedite več....

Program

Namen predavanja je osredotočenje za ocenjevanje tržne vrednosti za prodajo/nakup ali za zavarovano posojanje.

Uvodni pozdrav

Boštjan Udovič, direktor GZS-ZPN

14:05 - 16:45

odmor 15:30 - 15:45

Ocenjevanje vinogradov

mag. Anton Kožar, Inštitut za nepremičnine d.o.o.

Predstavljeni bodo trije načini ocenjevanja, in sicer:

• a) nabavnovrednostni način (NVN) - z oceno napravnih stroškov, kot jih v Sloveniji vsako leto kalkulira neodvisna inštitucija za referenčni vinograd, v ravnini in na terasah. Osredotočili se bomo na  obe sestavini vrednosti vinograda: zemljišča in trajnega nasada.Nekaj o funkcionalnem zastaranju.
    • b) na donosu zasnovan način (NDZN), ki pa ima lahko dva pristopa: (na podlagi zakupa vinograda, t.j. po metodi direktne kapitalizacije zakupnine) in na podlagi izračuna sedanjih  (letnih) donosov (prihodki-stroški poslovanja vinograda) Poudarek bo na izračunu zakupnin.
    • c) na podlagi načina tržnih primerjav, kar se najpogosteje uporablja v praksi.

Prikazana bo literatura iz lokalnega okolja, ki je na razpolago za ocenjevanje vinogradov.

Dodana vrednost v tem predavanju je zlasti v oceni NVN, ki je pomemben način in metoda nadomestitvene vrednosti, ki je pomembna pri ocenjevanju za računovodsko poročanje.

16:45 - 17:15

Povzetek in razprava

Na koncu predvanja bo čas za razpravo, v katero bodo povabljeni strokovnaki, ki so poznavalci vin in vinogradov (to je dodatek k predavanju), da oni povedo, kako doživljajo takšna znanja, in da povedo, ali je takšna ocena lahko informacijska vrednost tudi za upravitelja vinograda, ne le lastnika.

Predavatelj bo na vprašanja odgovarjal v tem delu seminarja. Priporočamo vsem udeležencem in jih pozivamo, da vprašanja za odgovore in razpravo pošljejo vnaprej na e-naslov:

zpn@gzs.si
    We are convinced that that is our challenge

Komu je izobraževalni seminar namenjen?

Predavanje je namenjeno cenjevalcem nepremičnin, upraviteljem in lastnikom vinogradov.

Kotizacija za udeležbo

Kotizacija vključuje udeležbo na spletnem seminarju, gradivo, potrdilo o udeležbi ter odgovore na predhodno posredovana vprašanja.

110,00 €

brez DDV

134,20 €

z DDV

Prosimo vas, da kotizacijo nakažete do 19.04.2021 na TRR GZS:
    SI56 0292 4001 7841 495

obvezno navedite sklic 2060-517

Rok plačila: 07.06.2021

Informacije

Povezavo na seminar in gradivo boste prejeli en dan pred izobraževalnim seminarjem na elektronski naslov, ki ste ga navedli v prijavi.

Odjava na izobraževalni seminar je možna le v pisni obliki, posredovana po elektronski pošti na naslov zpn@gzs.si. Skrajni rok za pisno odpoved z vrnitvijo 100% plačila kotizacije je tri (3) delovne dni pred začetkom dogodka. V primeru nepravočasne odjave oz. neudeležbe pa že vplačanih kotizacij nismo dolžni vrniti.

E: zpn@gzs.si