Zbornica za poslovanje z nepremičninami

Prijava na aktualne novice ZPN

Arhiv: Odgovor Evropske komisije, Generalnega direktorata za notranji trg, industrijo, podjetništvo ter mala in srednja podjetja v zvezi z uveljavitvijo ZNPosr

Hkrati z vložitvijo ustavne pobude za oceno ustavnosti Zakona o spremembah in dopolnitvah Zakona o nepremičninskem posredovanju (ZNPosr-C, Uradni list RS, št. 47/19, z dne 26.07.2019) ter Zakona o nepremičninskem posredovanju (Uradni list RS, št. 72/06, 49/11 in 47/19) in predloga za zadržanje izvršitve izpodbijanih določb do končne rešitve, ki smo jo v imenu 113 nepremičninskih družb septembra 2019 vložili na Ustavno sodišče RS, smo na Evropsko komisijo, Generalni direktorat za notranji trg, industrijo, podjetništvo ter mala in srednja podjetja vložili pritožbo, ker nekatere določbe ZNPosr niso v skladu s pravnim redom EU, še posebej z določbama 15. in 16. člena direktive o storitvah.

Danes smo od Generalnega direktorata za notranji trg, industrijo, podjetništvo ter mala in srednja podjetja pri Evropski komisiji prejeli odgovor, da so bili na podlagi naše pritožbe s pristojnimi organi v Republiki Sloveniji v stalnem kontaktu in res ugotovili neskladje. Dne 15. februarja 2023 so zato pristojnemu ministrstvu poslali uradni opomin, na katerega morajo pristojni odgovoriti v roku 2 mesecev. V nasprotnem primeru bo Evropska komisija nadaljevala s postopkom zaradi kršitev zakonodaje EU.

Odgovor Evropske komisije >>