Zbornica za poslovanje z nepremičninami

Prijava na aktualne novice ZPN

Arhiv: Predstavitev informacijskega in storitvenega portala GURS "Portal Prostor"

Portal GURS za spletno stran

V torek, 20. junija 2023, od 11.30 do 13.30 ure

vabljeni na prestavitev

informacijski in storitveni portal Geodetske uprave Republike Slovenije "Portal Prostor"

v živo v prostorih GZS ali spletno z MSTeams.

Predstavljen bo informacijski in storitveni portal, namenjen uporabnikom imenovan Portal Prostor, ki zajema informacije o evidencah, ki jih vodi in vzdržuje Geodetska uprava in uporabnikom služi kot vstopna točka do različnih storitev za prenos ali obdelavo podatkov (vpogledovalniki, aplikacije, javno dostopni spletni servisi). Opisani bodo načini dostopa do informacij in podatkov distribucijskega okolja Geodetske uprave RS. Opisane bodo zbirke podatkov, do katerih se lahko dostopa na portalu »Prostor« ter spletne storitve, ki omogočajo javni in registriran dostop do podatkov, ki jih vodi in vzdržuje Geodetska uprava Republike Slovenije. Predstavljene bodo tudi ključne novosti v informacijskem sistemu Kataster, ki omogočajo elektronsko poslovanje na področju evidentiranja nepremičnin. Zakon o katastru nepremičnin je določil, da se podatki o parcelah, stavbah in delih stavb na območju države po novem evidentirajo v enotni evidenci z imenom Kataster nepremičnin in ne več v treh ločenih evidencah, kot do sedaj.

Prijava na predstavitev>>

Program:

11.15 -11.30     Prijava na seminar
    11.30 - 11.35     Uvodni nagovor direktorja ZPN Boštjana Udoviča
    11.35 - 13.30     Predstavitev informacijskega in storitvenega portala E-prostor
                                Tomaž Petek, generalni direktor GURS in
                                Kristina Perko, vodja oddelka za izdajanje podatkov GURS

13.30 - 14.00     Odgovori na vprašanja

Kotizacija

za posameznega udeleženca vključuje udeležbo na seminarju, potrdilo o udeležbi, znaša za:

člane ZPN in ZDNP

40,00€ + DDV (48,80€ z DDV)

ostale udeležence

70,00€ + DDV (85,40€ z DDV)

DDV se obračunava po splošni 22% stopnji. Prosimo vas, da kotizacijo vplačate najkasneje tri dni pred dogodkom na TRR GZS: SI56 0292 4001 7841 495; obvezno navedite sklic 2060-5054.

Račun vam bomo posredovali po dogodku.

Prijave:

Prijavite se s spletno prijavnico

Glede na to, da bomo izobraževalni seminar izvedli v t.i. hibridni obliki, v živo v prostorih GZS in spletno preko aplikacije MS Teams. V prijavnici označite način udeležbe. V primeru večjega zanimanja ali omejitev zbiranja bomo, za udeležbo v živo, upoštevali vrstni red prijav.

Na podlagi pisne prijave vam bomo izstavili ponudbo za plačilo kotizacije, ki jo poravnate najkasneje do 19.6.2023 na TRR GZS št.: SI56 0292 4001 7841 495; obvezno navedite sklic 2060.

Vsem, ki boste pravočasno plačali kotizacijo bomo, dan pred dogodkom, na e-naslov posredovali povezavo za spremljanje predstavitve.

Odjave:

Odpoved prijave na izobraževanje je možna le v pisni obliki, posredovani po e-pošti na naslov zpn@gzs.si. Skrajni rok za pisno odpoved z vrnitvijo 100% plačila kotizacije je tri (3) delovne dni pred začetkom seminarja. V primeru nepravočasne odjave, oz. neudeležbe pa že plačanih kotizacije nismo dolžni vrniti

Informacije:

Za vsa vprašanja smo vam na voljo na Zbornici za poslovanje z nepremičninami.

zpn@gzs.si

Zbornica za poslovanje z nepremičninami - Združenje družb za nepremičninsko posredovanje

Dimičeva ulica 13, 1504 Ljubljana, T: 01 58 98 240, @: zpn@gzs.si, W: www.gzs.si/zpn