Rezultati
R1: Priročnik kompetenc CaPABle - pregled stanja za Italijo, Grčijo, Poljsko, Slovenijo.
Javnim organom v sodelujočih državah predstaviti lokalne primere ugotovljenih skupnih izzivov, spoznanj iz ustreznih dobrih praks in ključnih potreb po kompetencah za obravnavo prenove javnih stavb. Povečati ozaveščenost o politikah in pobudah, ki obravnavajo energetsko učinkovitost v javnih stavbah, in ciljih dekarbonizacije javnih stavb. Omogočiti povezovanje z industrijo, da se potrebe po kompetencah uskladijo z zahtevami industrije.
RAZISKAVA po projektnih državah:
1. del: pregled virov in literature - september 2022
2 .del: INTERVJUJI Z DELEŽNIKI - oktober 2022
3.del: OKROGLA MIZA - november 2022
R2: Izvajanje programa za krepitev zmogljivosti CaPABle
Jasno razumevanje trenutnih politik, pobud in pravnih okvirov EU, usmerjenih v doseganje ciljev dekarbonizacije javnih stavb, ter njihove uporabe na nacionalni, regionalni in lokalni ravni. Večja ozaveščenost o morebitnih koristih prenove javnih stavb skupaj s poglobljenim razumevanjem energetske učinkovitosti stavb.
R3: Sodelovanje pri prenovi javnih stavb kot ključnem dejavniku za spodbujanje podnebnih sprememb in trajnostnega prehodnega vedenja.
Predstavitvene seje programa krepitve zmogljivosti CaPABle, ki vključujejo delavnice in okrogle mize.
Oglejte si video v katerem direktor GZS ZGIGM mag. Gregor Ficko predstavi, zakaj ZGIGM sodeluje pri projektu CaPABle.
Oglejte si video v katerem Sergio Gatteschi, predsednik združenja Amici della Terra Toscana, v pogovoru za televizijsko mrežo Italia 5 predstavi projekt CaPABle.
O projektu
Splošni cilj projekta CaPABle je okrepiti zmogljivosti javnih organov pri soočanju z izzivi, s katerimi se soočajo pri prenovi javnega stavbnega fonda, ter tako omogočiti spremembo vedenja in pripraviti ključne akterje javnega sektorja, da postanejo pravi dejavniki sprememb pri doseganju okoljskih ciljev EU, ciljev glede trajnosti, podnebnih sprememb in energetske učinkovitosti. Projekt bo omogočil dostop do visokokakovostnih učnih priložnosti, tako da bo olajšal vzajemno učenje in omogočil prožne učne ponudbe, prilagojene učnim potrebam osebja/urednikov nacionalnih, regionalnih in lokalnih organov, z zagotavljanjem virtualnih, digitalnih in kombiniranih učnih priložnosti ter spodbujanjem izmenjave informacij, vzajemnega učenja in izkušenj v nadnacionalnem spektru, pa tudi z učenjem iz dobrih praks.
Inovativnost projekta je v tem, da si projekt CaPABle prizadeva ustvariti nov model poslovanja v javnem sektorju in ustvariti novo generacijo osebja, ki lahko pozitivno prispevajo k ciljem EU na področju energije in podnebnih sprememb.
Ciljne skupine
Javne agencije na nacionalni, lokalni in regionalni ravni, kot so ministrstva, agencije, občine itd. vključno z njihovim osebjem, menedžerji, uradniki itd. ter oblikovalci politik.

