Zbornica za poslovanje z nepremičninami

Prijava na aktualne novice ZPN

Arhiv: Energetska učinkovitost večstanovanjskih stavb, izobraževalni seminar

ZUN_25042024

Poslovanje z nepremičninami

Izobraževalni seminar, 25.04.2024

Energetska učinkovitost večstanovanjskih stavb

Ljubljana, CPU, Kardeljeva ploščad 27, dvorana Soča

Program

Vabimo vas na izobraževalni seminar, posvečen enemu izmed ključnih izzivov današnjega časa - energetski učinkovitosti večstanovanjskih stavb. Predstavljamo vam dragocen vpogled v najnovejše normativne smernice, korekcijske faktorje in prenove sistema obračunavanja omrežnine, ki so ključni za učinkovito upravljanje energetskih virov. Skozi primere dobre prakse bomo razkrili konkretne korake, ki vodijo k trajnostnemu in energetsko učinkovitemu delovanju stavb. Posebno pozornost namenjamo tudi ponudbi Eko sklada, ki predstavlja pomemben vir podpore pri izvedbi energetskih projektov.

Energetska učinkovitost ni le trend, temveč nujnost za trajnostni razvoj našega okolja. Zato je ključno, da se zavedamo njenega pomena in si prizadevamo za implementacijo novih pristopov ter inovativnih rešitev. Verjamemo, da bo izobraževalni seminar prispeval k bogatejšemu razumevanju teh tematik in spodbudil konstruktivno razpravo ter izmenjavo izkušenj.

Prijavnica

Potek seminarja

08.45 - 09.00

Prijava udeležencev
    09.00 - 09.30

Normativne novosti v zvezi z energetsko učinkovitostjo večstanovanjskih stavb (spremembe nacionalnih predpisov in EED direktiva)

mag. Erik Potočar, Sektor za energijo, Ministrstvo za okolje, podnebje in energijo in

Gregor Rome, Direktorat za energijo, Ministrstvo za okolje, podnebje in energijo

09.30 - 10.00

Metodologija korekcijskih faktorjev in izračuni v praksi

prof. dr. Sašo Medved, Fakulteta za strojništvo Katedra za toplotno in okoljsko tehniko

10.00 - 10.30

Prenova sistema obračunavanja omrežnine za elektrooperaterje in učinki prenove

mag. Mojca Španring, Agencija za energijo, Sektor za omrežne dejavnosti

10.30 - 11.00

Odmor za kavo

11.00 - 11.30

Predstavitev Sončne šole Hrastnik

Boštjan Remic, Focus - društvo za sonaravni razvoj

11.30 - 12.00

Predstavitev energetskih rešitev za večstanovanjske stavbe

Rok Crkvenčič in Mirjam Bernard, NGEN energetske rešitve d.o.o.

12.00 - 12.30

Aktualni pozivi eko sklada za izboljšanje energetske učinkovitosti večstanovanjskih stavb

Luka Petkovšek, Eko sklad j.s.

12.30 - 13.00

Razprava

Kotizacije in popusti

Kotizacija vključuje udeležbo na seminarju, gradivo, potrdilo o udeležbi in odgovore na predhodno posredovana vprašanja.

70,00 + DDV

za člane ZPN

130,00 + DDV

ostali

DDV se obračuna po splošni stopnji 22%. V kotizacijo je vključena udeležba na spletnem seminarju, gradivo in potrdilo o udeležbi. Podjetjem ponujamo 10% popust na prijave vsaj dveh udeležencev.

Prosimo vas, da kotizacijo nakažete do 23.04.2024 na TRR GZS: SI56 0292 4001 7841 495; obvezno navedite sklic 2060-518.

Plačilo kotizacije je pogoj za udeležbo na seminarju. Račun vam bomo izdali po zaključku spletnega seminarja.

Prijave in odjave

Prijavite se z e-prijavnico. Po prejemu prijave vam bomo posredovali ponudbo za plačilo kotizacije.

Odpoved prijave na izobraževalni seminar je možna le v pisni obliki, posredovani po e-pošti na naslov zpn@gzs.si. Skrajni rok za pisno odpoved z vrnitvijo 100% plačila kotizacije je tri (3) delovne dni pred začetkom dogodka.

V primeru kasnejše odjave oziroma v primeru neodjave pa vam bodo kotizacijo zaračunali v celoti.

Prijavnica

Informacije

Dodatne informacije o dogodku vam bomo posredovali v strokovni službi GZS-Zbornice za poslovanje z nepremičninami, po telefonu na številki 01 58 98 240 ali po e-pošti zpn@gzs.si.

Udeleženci izobraževalnega seminarja imajo možnost brezplačnega parkiranja na zunanjem parkirišču GZS (za poslovno stavbo CPU). Uvoz z Dimičeve ulice.

SODNA PRAKSA