Združenje kemijske industrije organizira 3. regijski dogodek za proizvajalce plastičnih mas. Po dogodku na Fakulteti za tehnologijo polimerov v Slovenj Gradcu, in podjetja AquafilSLO v Ljubljani, vas tokrat vabimo na obisk v podjetje Polycom, v dogovarjanju pa smo tudi za obisk v Sibo G, in sicer 21. maja 2024 od 10h do 12h.
Združenje kemijske industrije organizira 2. regijski dogodek za proizvajalce plastičnih mas. Po dogodku na Fakulteti za tehnologijo polimerov v Slovenj Gradcu, vas tokrat vabimo v podjetje AquafilSLO v Ljubljani, in sicer 17. aprila 2024.
Konferenca bo potekala v četrtek, 7. marca 2024, na Hrvaški gospodarski zbornici, Rooseveltov trg 2, 10000 Zagreb, s pričetkom ob 9.30 uri.
Šolo industrijske in procesne varnosti (ŠIPV) organizira GZS-Združenje kemijske industrije (ZKI), namenjena je vsem SEVESO zavezancem ter drugim zainteresiranim podjetjem. Program ŠIPV je bil pripravljen s pomočjo lastnih in zunanjih strokovnjakov in z močno podporo dveh ključnih pristojnih organov - Ministrstva za okolje in prostor (MOP) ter Uprave RS za zaščito in reševanje (URSZR).
Povabilo članom GZS za predlaganje kandidatov za volitve organov GZS.
Vabimo vas na malo drugačno delavnico, v kateri boste s pomočjo on-line ocenjevanja digitalnih zmožnosti pridobili vpogled v pripravljenost in/ali sposobnost vašega podjetja za izvedbo uspešne digitalne poslovne preobrazbe.
16 podjetij v Sloveniji je imetnikov certifikata Program odgovornega ravnanja® (Responsible Care®) za leto 2020. To so podjetja, ki izkazujejo skrb za uravnotežen razvoj, s posebnim poudarkom na zagotavljanju neprestanih izboljšav na področju varstva okolja ter varovanja zdravja in varnosti pri delu.
Spoštovani, v sodelovanju z Agencijo RS za Okolje vas vabimo 29.1. 2020 na konferenco o vplivu najboljših razpoložljivih postopkov na zahteve in vsebino okoljevarstvenih dovoljenj naših proizvodnih podjetij.
Marsikatero podjetje je že spoznalo, da se trajnostno poslovanje splača! Veliko podjetij pa se še vedno sprašuje »Kako vpeljati nove okoljske trende in zahteve v vsakdanjo prakso svojih podjetij ter se pravočasno soočiti s stalnimi, novimi izzivi, ki jih med drugim prinaša tudi nova zakonodaja[1] še posebej, z vidika razvoja trajnejših proizvodov in njihovih sestavnih delov? Izhodišča in možne različne pristope k trajnostni in odgovorni zasnovi proizvodov in njihovih sestavnih delov bomo spoznavali na skupnem plenarnem delu in na treh delavnicah, ki bodo potekale istočasno v dvoranah A, E in F po uvodnem plenarnem delu. V sklopu delavnic vas vabimo tudi na skupni ogled razstave krožnega gospodarstva na območju Podonavja!