Zbornica za poslovanje z nepremičninami

Prijava na aktualne novice ZPN

Arhiv: Sporočilo za javnost: Urejanje položaja etažnih lastnikov kot gospodinjskih odjemalcev

Arhiv: Sporočilo za javnost: Na nepremičninskem trgu se pojavljajo nove oblike prevar

Na Združenju družb za nepremičninsko posredovanje pri GZS-Zbornici za poslovanje z nepremičninami smo bili obveščeni, da na trgu ponovno prihaja do zlorab, predvsem pri najemnih pravnih poslih s stanovanjskimi nepremičninami. Nakazila varščin za »zagotovitev« prednosti pred ostalimi najemniki, ne da bi potencialni najemnik stanovanje sploh videl, le na osnovi (lažnega) oglasa in telefonskega kontakta so se že dogajala. Tokrat pa je goljuf za potrditev verodostojnosti svoj lažni profil nadgradil celo z zagotovilom, da za varnost posla skrbi nepremičninska družba. Ponaredil je dokumentacijo in jo opremil s celostno podobo verodostojne agencije.

Arhiv: Posebnosti ocenjevanja vrednosti gozdov, spletni seminar

Podani bodo temeljni pojmi o gozdu in gospodarjenju z njim, predstavljeni bodo podatki o gozdu in njihova uporaba pri ocenjevanju vrednosti gozda. Predstavljen bo, gozdno gospodarski načrt gozdno gospodarske enote, pregledovalnik gozdnih sestojev, ter način pridobivanja podatkov ki so potrebni za sestavo gozdno gospodarskih načrtov....

Arhiv: Visoke cene energentov razburjajo etažne lastnike

Arhiv: Rezervni skladi vse večje breme za etažne lastnike

Na Združenju upravnikov nepremičnin, ki deluje v okviru GZS-Zbornice za poslovanje z nepremičninami, ugotavljamo, da se uresničuje scenarij, ki smo ga napovedovali pred uveljavitvijo sprememb Stanovanjskega zakona. Poleg tega pa so etažni lastniki deležni višjih stroškov tudi zaradi razmer na finančnih trgih.