Zbornica gradbeništva in industrije gradbenega materiala

Arhiv: Vabilo na PRVO STRATEŠKO KONFERENCO ZA TRAJNOSTNO GRADBENIŠTVO

Zbornica gradbeništva in industrije gradbenega materiala pri GZS  Vas vabi na Prvo strateško konferenco za trajnostno gradbeništvo, ki bo potekala pod pokroviteljstvom Ministrstva za gospodarski razvoj in tehnologijo Republike Slovenije  (MGRT),

Gradbeništvo končno kaže prve znake oživljanja, ki temeljijo na rasti zasebnih investicij in stabilizaciji trga javnih naročil gradenj. Toda brez sprememb slovenskega poslovnega okolja, ki bo moralo postati primerljivo s poslovnimi okolji v bližnjih državah EU, pa trajnostne rasti z dobrimi multiplikativnimi učinki na gospodarsko rast in zaposlovanje ne moremo pričakovati.

Nastopil je pravi trenutek, ko moramo vsi odgovorni deležniki opraviti svoj delež nalog, da bomo gradbeništvo v Sloveniji postaviti na trdnejše temelje in mu omogočili, da postane moderna, trajnostno usmerjena in mednarodno konkurenčna gospodarska dejavnost.

V Sodelovanju z MGRT smo na GZS-ZGIGM pred časom identificirali ključne izzive, ki jih moramo v sodelovanju s pristojnimi ministrstvi in socialnimi partnerji razrešiti.

GLAVNI POUDARKI
Na Prvi strateški konferenci se bomo posvetili razreševanju prioritetnih izzivov, s katerimi se sooča panoga. To so:
- v
zpostavitev stabilne dinamike javnega naročanja gradenj,
- zagotovitev učinkovite uporabe Smernic za javno naročanje gradenj,
- podpis Konvencije 94 ILO za preprečevanje socialnega dumpinga v javnem naročanju gradenj,
- uvedba Paritetnega sklada v slovenskem gradbeništvu in vloga Kolektivne pogodbe gradbenih dejavnosti.

NAMEN KONFERENCE
Na konferenci se bomo pogovorili, kako in do kdaj bomo lahko v Sloveniji uresničili zahteve, ki bodo naš trg gradbeništva naredile bolj prijazen za poslovanje gradbenih podjetij in odpiranje delovnih mest, v katera bodo v večji meri pripravljeni vstopati tudi mladi, rojeni v Sloveniji.

V pripravi izvedbe konference sodelujejo GZS Zbornica gradbeništva in industrije gradbenega materiala, Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo RS in sindikata gradbeništva podpisnika Kolektivne pogodbe gradbenih dejavnosti.

Udeležence bodo uvodoma nagovorili: generalni direktor GZS, mag. Samo Hribar Milič, minister Ministrstva za gospodarski razvoj in tehnologijo Zdravko Počivalšek in minister Ministrstva za javno upravno Boris Koprivnikar.

08.30 – 09.00 Registracija udeležencev
09.00 – 09.05 Pozdravni nagovor v imenu predsednika UO ZGIGM Branka Žiberne
Igor Banič, predsednik uprave Pomgrad d.d.
09.05 – 09.15 Pozdravni nagovor
mag. Samo Hribar Milič, generalni direktor GZS
09.15 – 09.25 Pozdravni nagovor
Zdravko Počivalšek, minister, Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo RS
09.25 – 09.35 Pozdravni nagovor
Boris Koprivnikar, minister, Ministrstvo za javno upravo RS
09.35 – 09.50 Izzivi pred slovenskim gradbeništvom v letih 2017 in 2022.
mag. Jože Renar, direktor Zbornice gradbeništva in IGM
09.50 – 10.05 Kako vzpostaviti stabilno dinamiko naročil gradenj v javnem naročanju v Sloveniji v naslednjih petih letih?
Damir Topolko, direktor Direkcije RS za infrastrukturo
10.05 – 10.20 Kako zagotoviti uveljavitev Smernic za javno naročanje gradenj v javnem naročanju?
mag. Urška Skok Klima, Direktorat za javno naročanje, Ministrstvo za javno upravo RS
10.20 – 10.35 Kaj nam lahko prinese podpis Konvencije 94 ILO o preprečevanju socialnega dumpinga v javnem naročanju?
Jakob Počivavšek, predsednik sindikata Pergam Slovenije
10.35 – 10.50 Zakaj v Sloveniji potrebujemo Paritetni sklad v gradbeništvu in kaj bi nam prinesla razširjena veljavnost KPGD?
Oskar Komac, sekretar, Sindikat delavcev gradbenih dejavnosti Slovenije
10.50 – 11.20 Odmor z napitki in prigrizkom
11.20 – 12.30 Okrogla miza
Kako gradbeništvo preoblikovati v perspektivno, mednarodno konkurenčno in razvojno inovacijsko usmerjeno gospodarsko panogo, ki bo odpirala kvalitetna delovna mesta?

Jernej Tovšak, generalni direktor, Direktorat za notranji trg, MGRT
dr. Tomaž Vidic, predsednik uprave, Dars d.d.
prof. dr. Matjaž Mikoš, dekan, UL Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo
Nataša Trček, glavna inšpektorica RS za delo, MDDSZ
Sašo Matas, generalni direktor, MJU
Igor Banič, predsednik uprave Pomgrad d.d.
Oskar Komac, sekretar, Sindikat delavcev gradbenih dejavnosti Slovenije
12.30 – 12.45 Diskusija, predlogi, rešitve
12.45 – 13.00 Zaključki konference in zaveze za nadaljnje delo

Na dogodek vabljeni predstavniki podjetij, predstavniki zbornic, predstavniki sindikatov, predstavniki izobraževalnih ustanov in predstavniki ministrstev, katerih delo je povezano z gradbeništvom.

Prijave:
Prijave sprejemamo do srede 15. marca 2017 oz. do zasedbe mest preko e-obrazca. T.: 01/ 5898 242

Spletni obrazec za prijavo na dogodek >

Morebitne odjave sprejemamo do 7 dni pred razpisanim rokom dogodka, pri kasnejših odjavah ali neudeležbi kotizacije ne vračamo.

Kotizacija:
Za člane GZS, OZS, IZS, SDGD in PERGAM je kotizacija 10,00 EUR + DDV na osebo.
Za ostale je kotizacija 20,00 EUR + DDV na osebo.

Kotizacijo poravnajte pred dogodkom na poslovni račun GZS št. SI56 0292 4001 7841 495, sklic 2140-5320 + davčna številka podjetja.

Vljudno vabljeni!

POKROVITELJI KONFERENCE