Zbornica gradbeništva in industrije gradbenega materiala

Arhiv: Sodelovali smo na 11. seji Sosveta za statistiko gradbeništva pri SURS, podjetja pozvana k sodelovanju pri poročanju v korist vseh

Na SURS je 22.10.2015 potekala 11.seja Sosveta za statistiko gradbeništva. Strokovna služba GZS Zbornice gradbeništva in industrije gradbenega materiala je kot članica tega sosveta SURS, skupaj z analitsko službo GZS SKEP, zastopala interese članov in predloge po novih za panogo zelo koristnih in uporabnih statistikah, zagovarjali pa smo ohranitev statističnega kazalnika Zaloga pogodb. Na seji smo razpravljali tudi o prenovi mesečnega raziskovanja o gradbeništvu za podjetja. Na tem področju se podjetjem, ki so s strani SURS letno določena za statistično poročanje, obeta nekaj sprememb v smeri lažjega, manj zamudnega in manj obsežnega poročanja (klasično poročanje na papirju preko pošte se ukinja oziroma nadomešča z elektronskim).

V letu 2016 temveč bodo s strani SURS določeni novi poročevalci - poslovni subjekti, ki so registrirani v SKD dejavnost F- GRADBENIŠTVO, ki predstavljajo skupaj vsaj  55 % pokritost v panogi za poročanje poročila oddajali elektronsko (v letu 2015 je bilo izbranih 227 poročevalskih enot-poročevalcev). Podjetja, ki boste izbrana kot poročevalske enote v letu 2016, zato prosimo, da svojo,  s strani države poverjeno pomembno nalogo, vestno izpolnite in nam tako pomagate k še boljšemu statističnemu spremljanju dogajanja v panogi gradbeništvo in možnosti boljših napovedi za panogo gradbeništvo.

Sosvet bo zopet zasedal konec leta 2016 in člani GZS lahko v vmesnem času oddate svoj predlog glede prenove ali novih statističnih kazalcev na e-naslov: valentina.kuzma@gzs.si, 01 5898 246.

Obveščamo vaše še, da je bil dne 23. 11. 2015 v Uradnem listu RS št. 89/2015 (http://www.uradni-list.si/1/content?id=123923#!/Letni-program-statisticnih-raziskovanj-za-2016-(velja-od-1-1-2016-do-31-12-2016) objavljen Letni program statističnih raziskovanj za 2016.