Zbornica gradbeništva in industrije gradbenega materiala

Arhiv: ZRC SAZU z MDDSZ organizira Mednarodno okroglo mizo "Pravice napotenih delavcev: izzivi in rešitve", 4.11.2015

Objavljamo vabilo ZRC SAZU

VABILO NA MEDNARODNO OKROGLO MIZO
Challenges Concerning Posting of Workers / Pravice napotenih delavcev:
izzivi in rešitve v sredo, 4. novembra 2015, v Atriju ZRC, Novi trg 2, Ljubljana
Število napotenih delavcev v Slovenijo in iz Slovenije v druge države EU iz leta v leto narašča. Posledica stalne rasti njihovega števila je tudi rast zlorab in kršitev pravic napotenih delavcev.
Kljub direktivam Evropske unije in nacionalni zakonodaji s tega področja ostajajo nejasnosti glede pravic in dolžnosti delavcev, delodajalcev in odgovornih javnih uslužbencev,
pojavljajo pa se tudi številne nejasnosti v zvezi z različicami čezmejnega dela. Ali so boljši dostop do informacij in intenzivnejše mednarodno sodelovanje vseh akterjev na tem področju zadostna rešitev?
VABILO V PRILOGI>>>