Zbornica gradbeništva in industrije gradbenega materiala

Arhiv: Podpis nove Kolektivne pogodbe gradbenih dejavnosti

Po skoraj dvoletnih pogajanjih sta pogajalski skupini zaključili pogajanja in dne 14.12.2015 ob 10.00 parafirali novo Kolektivno pogodbo gradbenih dejavnosti (KPGD).

Kolektivno pogodbo gradbenih dejavnosti so podpisali
predstavniki delodajalcev:

• Gospodarska zbornica Slovenije – Zbornica gradbeništva in industrije gradbenega materiala, predsednik UO, g. Branko Žiberna
  • Združenje delodajalcev Slovenije – predsednik Sekcije za gradbeništvo, g. Lovrenc Krapež

in predstavniki delavcev:

• predsednik Sindikata delavcev gradbenih dejavnosti Slovenije, g. Dušan Zelenjak.

Podpisu je sledila tiskovna konferenca, na kateri so podpisniki podali IZJAVO ZA JAVNOST.

Nova KPGD bo v Uradnem listu RS objavljena še v mesecu decembru 2015.

Pravna  služba GZS ZGIGM bo skupaj s predstavniki pogajalske skupine za delodajalce nudila članom GZS ZGIGM strokovno pomoč pri tolmačenju nove KPGD, že v mesecu januarju 2016 pa bodo razpisani prvi praktični seminarji in delavnice o tolmačenju in uporabi KPGD. Zainteresirani člani naj stopijo v stik s tajništvom GZS ZGIGM, 01 5898 242 ali zgigm@gzs.si.

Objave v medijih:

RTV Slovenije