Zbornica gradbeništva in industrije gradbenega materiala

Arhiv: Panožni socialni dialog o VZD na ravni EU: kaj je aktualno

Dne 30.11.2016 v Bruslju smo se udeležili srečanja panožnih socialnih partnerjev na ravni EU in razpravljali o temah povezanih z zdravjem in varstvu pri delu najprej z delodajalskimi panožnimi organizacijami iz EU, nato pa še skupaj s predstavniki panožnih sindikatov v EU (še zlasti je bil poudarek na vsebini predloge novosti v direktivi 89/391/EGS). Naslednji dan smo nadaljevali s tematiko varno delo z gradbeno mehanizacijo, pregled področja standardizacije in trendov. Diskusija je potekala v smeri kako se v standardizacijo lahko vključujejo tudi deležniki, katera znanja lahko prinesejo zaposleni-operaterji gradbene mehanizacije, ki so dragocen vir informacij in kako poteka proces standardizacije in kaj ga uokvirja. Nadaljevanje teme bo 5.4. in 6.4.2017, ko bo pogovor tekel v smeri priprave info-listov za delodajalce in delojemalce in števila prevodov publikacij za razširjanje ne območju EU.

Celotna dokumentacija za vse dogodke je na voljo na sedežu GZS ZGIGM, pišite nam na valentina.kuzma@gzs.si ali pokličite na  01 5898 242.