Zbornica gradbeništva in industrije gradbenega materiala

Arhiv: Seminar na GZS CPU: Gradbene kalkulacije, 2.2.2018

Obravnavali bomo naslednje teme:

1 – Pravila merjenja del pri gradnji objektov (zemeljska dela, pripravljalna in geodetska dela, betonska dela, železokrivska dela, opažarska dela, fasadni in delovni odri, zidarska dela, odvodnjavanje in kanalizacijska dela, zaključna in obrtniška dela, inštalacijska dela, merjenje površin in prostornin stavb)
2 – Gradbene kalkulacije za gradnjo objektov
3 – Oblikovanje cen, stroškov, kalkulacija cen v gradbeništvu, amortizacija in obrestovanje, uporabnina, najemnina, oblikovanje cen prevozov, transporti, predanaliza in analiza cene, ponudbeni predračun, gradbena pogodba
4 – Osnove operativnega planiranja (vrste operativnega planiranja, nadzor, terminski plan)
5 – Obračun del za gradnjo objektov (obračun izvedenih del, določila iz gradbene pogodbe, računi in gradbene situacije, gradbeni dnevnik, prevzem del)
6 – Gradbene pokalkulacije

Kaj boste pridobili:

- pregled nad postopki pri pripravi in izvedbi gradbenih del,
- izhodišča za merjenje in obračunavanja del,
- pristope k oblikovanju cen, ter
- osnove operativnega planiranja in pokalkulacij.

Prejeli boste tudi smernice za poenotenje prakse pri oblikovanju in analizi cen, stroškov in osnovnih gradbenih dokumentov, pregledali bodo možnosti za odpravljanje nejasnosti pri pripravi obračunov in gradbenih dnevnikov ter napotke za reševanje drugih nejasnosti pri gradbenih situacijah.

Predavateljica Anja Glušič je univ. dipl. inž. gradbeništva in je zaposlena kot vodja sektorja za investicije na Mestni občini Celje, kjer poleg vodenja večjih investicij za izgradnjo javnih objektov vodi tudi projekte rekonstrukcij financiranih iz javnih kakor tudi EU sredstev.
Še darilo, ki čaka vse udeležence priročnik Gradbene kalkulacije po izjemni ceni, samo 27,60 EUR!

Člani Gospodarske zbornice Slovenije imate 10% popusta.

Kontakt: Urša Naveršnik, 01 5897 651

VEČ>>>