Zbornica gradbeništva in industrije gradbenega materiala

Arhiv: Sodelujte v raziskavi Evropske komisije DG GROW o internacionalizaciji malih in srednjih podjetij povezanih z gradbeno panogo

V okviru projekta "Gradbeništvo 2020", Tematska skupina 5 "Mednarodna konkurenčnost", se je Komisija EU odločila izvesti študijo o tem, kako povečati / izboljšati internacionalizacijo malih in srednjih podjetij v gradbeništvu in povezanih panogah. Center za strateško in evalvacijsko službo (CSES), član konzorcija svetovalcev, ki mu je bila dodeljena ta študijska pogodba, stika z zvezami gradbene industrije na nacionalni ravni in na ravni EU ter podjetji. Prosili so nas, da posredujemo nekatera sporočila spodbujanja našim članicam, zlasti tistim, ki niso člani EIC:

a) sodelujejo v tej študiji in

b) spodbujajo svoje članice, zlasti MSP, da sodelujejo.

Osnovne opombe:

• "gradbena industrija" ni opredeljena v skladu z običajnimi kodami NACE, ampak z navedbo različnih področij, kot so prometna infrastruktura, energija, voda, odpadki itd., Vključno s proizvodnjo in trgovino z gradbenimi materiali in opremo.

• "internacionalizacija", ki jo je treba spodbujati, zadeva tretje države, zlasti države AKP (Afrika, Karibi, Pacifik), Azijo, Latinsko Ameriko in Bližnji vzhod.

Cilj spletne raziskave je razviti prilagojene predloge za javno podporo na evropski ravni evropskim malim in srednjim podjetjem [1] povezanimi z gradbeništvom, da se internacionalizirajo izven EU, s poudarkom na 1) afriško-karibsko-pacifiški (ACP) 2) Aziji 3) Latinski Ameriki, 4) Bližnjem vzhodu in 5) Balkanu.

Opredelitev gradbenega sektorja za namene te študije vključuje:

• Prometna infrastruktura (cesta, železnica, letališče, vodna pot, pristanišče)

• Energija (proizvodnja, distribucija)

• Voda (proizvodnja, obdelava, distribucija)

• Odpadki (zbiranje, obdelava, upravljanje)

• Stavbe (stanovanja, javne storitve, komercialne in industrijske)

• Komunikacijska omrežja

• Storitve gradnje (arhitektura, inženiring, tehnično svetovanje)

• Proizvodnja gradbenih proizvodov in materialov

• Trgovanje z gradbenimi storitvami in proizvodi

Link do raziskave v angleškem jeziku:     https://www.surveymonkey.co.uk/r/FFPWJRX. Svoje mnenje lahko oddate le do 3.8.2018