Zbornica gradbeništva in industrije gradbenega materiala

Arhiv: Novi dopis ZGIGM v zadevi gradbenih dovoljenj in odziv GURS ter MJU: med nujne zadeve prištete tudi izdaje gradbenih dovoljenj

Objavljamo dopis, ki smo ga danes poslali na MGRT, MZI, MOP in v vednost MJU vezano na GZS ZGIGM poziv upravnim enotam za zagotavljanje potrebnih kapacitet za izdajo gradbenih dovoljenj v času izrednih ukrepov zaradi korona virusa.

Prejeli smo prve odzive:
-Prvi uradni odziv s strani GURS>>
-Odziv MJU:
objava na spletu med nujne zadeve prištete tudi izdaje gradbenih dovoljenj

Nujne zadeve, ko se ne glede na splošno pravilo tek rokov ne prekine, opredeljuje tretji odstavek 6. člena Zakona o začasnih ukrepih v zvezi s sodnimi, upravnimi in drugimi javnopravnimi zadevami za obvladovanje širjenja nalezljive bolezni SARS-CoV-2 (COVID-19). In glede na namen te določbe med nujne zadeve lahko med drugimi štejemo tudi:
·        ...izdaja aktov, ki so nujni za gradnjo stanovanjskih objektov, javne infrastrukture, gospodarske infrastrukture, izvajanje javnih storitev, javne gospodarske službe, javna pooblastila;