Zbornica gradbeništva in industrije gradbenega materiala

Arhiv: Razstava v prostorih GZS: "DIGITALIZACIJA V GRADBENIŠTVU – ZDAJ!", od 1.10.2021 dalje

Dejstvo je, da uvedba digitalnih platform v slovenskem gospodarstvu, tako tudi v gradbeništvu, postaja zavezujoča za vse, v kolikor želimo slediti gospodarsko najrazvitejšim državam. Gradbeništvo ni nobena izjema in tega se podjetja, ki delujejo v panogi, bodisi na področju operative ali projektive, zelo dobro zavedajo. Zato je gospodarstvo toplo pozdravilo odločitev Vlade Republike Slovenije, da ustanovi posebno Službo Vlade Republike Slovenije za digitalno preobrazbo, ki bo skrbela za učinkovito uvedbo digitalnih platform na vseh področjih našega življenja, še posebej v gospodarstvu.

S pričujočo razstavo želimo na Zbornici gradbeništva in industrije gradbenega materiala na Gospodarski zbornici Slovenije predstaviti dosedanje dosežke pri uvajanju digitalnih platform na področju gradbenega projektiranja in načrtovanja ter operativnega izvajanja gradenj v Sloveniji s strani investitorjev ter inženirskih projektivnih in gradbenih podjetij v zadnjih letih. Slovenci kot narod smo lahko na že dosežene projekte, ki so bili izvedeni ali pa se izvajajo s pomočjo digitalnih platform bodo na razstavi prikazani, zelo ponosni in se z njimi že uvrščamo ob bok digitalno usmerjenih gospodarstev Evropske unije.

Z razstavo se GZS - Zbornica gradbeništva in industrije gradbenega materiala ter sodelujoča podjetja in organizacije:

• 2TDK
  • DARS
  • STANOVANJSKI SKLAD RS
  • ZAVOD ZA GRADBENIŠTVO SLOVENIJE
  • AXIS Ljubljana
  • CESTEL Trzin
  • CGS-LABS Ljubljana
  • ELEA iC Ljubljana
  • GIC GRADNJE Rogaška Slatina
  • IBE Ljubljana
  • IRGO Ljubljana