Zbornica gradbeništva in industrije gradbenega materiala

Arhiv: Naša sporočila z Megre 2022 - izobraževalni predstavitveni dan

Pomanjkanje najrazličnejših poklicnih profilov v gradbeništvu postaja vedno večji problem in s pomanjkanjem klasičnih gradbenih poklicev se srečujemo na vseh izobraževalnih nivojih, od zidarjev, tesarjev, železokrivcev do gradbenih tehnikov in inženirjev. Zato smo se na Zbornici gradbeništva in industrije gradbenega materiala pri Gospodarski zbornici Slovenije (ZGIGM) odločili, da v sklopu Mednarodnega sejma gradbeništva, energetike, komunale in obrti MEGRA 2022, zopet organiziramo Izobraževalni predstavitveni dan za gradbeništvo 2022.
Na dogodku smo skoraj 500 osnovnošolcem, ki so ta trenutek pred eno od najbolj pomembnih življenjskih odločitev, odločitvijo o svoji poklicni odločitvi, predstavili, dopoldne 21. aprila 2022, vse izobraževalne ustanove v Sloveniji, ki se ukvarjajo z gradbeništvom, in sicer po vsej kvalifikacijski vertikali. Obenem smo jih seznanili z največjimi slovenskimi gradbenimi podjetji, z raznovrstnostjo poklicev v gradbeništvu ter s širokimi možnostmi zaposlitve. Pokazali smo jim tudi najsodobnejše digitalne tehnologije, ki si v gradbeništvu vse hitreje utirajo pot in so za mlado generacijo tudi bolj privlačne.

PREZENTACIJE PREDAVATELJEV Z MEGRE 21.4.2022:
01 - SSGŠS - predstavitev MEGRA 2022.pdf
02 - VSŠ - predstavitev MEGRA 2022.pdf
03 - FGG - predstavitev MEGRA 2022.pdf
04 - ZAG - predstavitev MEGRA 2022.pdf
05 - IZS - predstavitev MEGRA 2022.pdf
06 - CPI ZGIGM - predstavitev MEGRA 2022.pdf
08 - 2TDK - predstavitev MEGRA 2022.pdf
SPLOŠNA PREDSTAVITEV GZS ZGIGM NA MEGRI- dejstva gradbeništva

Predstavili smo naše nove produkte, videoposnetke za promocijo gradbeništva, dosegljive na novem portalu:
 ZA PRIHODNOST GRADBENIŠTVA