Zbornica gradbeništva in industrije gradbenega materiala

Arhiv: Komisija organizira spletni seminar "Gradbeni forum na visoki ravni" O zelenem prehodu

Evropska komisija je 20. aprila 2023 organizirala spletni seminar za "Gradbeni forum na visoki ravni", posvečen "zelenemu prehodu gradbeništva v EU, vključno z emisijami v življenjskem ciklu".

Med točkami dnevnega reda je Komisija poročala o trenutnem delu v zvezi z "Načrtom EU za zmanjšanje emisij ogljika v stavbah v celotni življenjski dobi". Načrt, ki bo temeljil na delu posebne delovne skupine in študiji, ki so jo pripravili Ramboll, KU Leuven in Buildings Performance Institute Europe, bo predvidoma objavljen kot tako imenovani "Delovni dokument služb Komisije" do konca leta 2023.

Na spletnem seminarju so bile obravnavane tudi študije o prilagajanju stavb podnebnim spremembam in krožnih pristopih v gradbeništvu, vključno s prihodnjimi merili EU za "Konec odpadkov".

Več o tej inciativi EK>>