Zbornica gradbeništva in industrije gradbenega materiala

Arhiv: Že druga januarska GZS predstavitev nove Kolektivne pogodbe gradbenih dejavnosti

Dne 20.1.2016 je na GZS v Ljubljani potekala pod organizacijo GZS Zbornice gradbeništva in industrije gradbenega materiala že 2. delavnica v letu 2016 na temo predstavitev nove Kolektivne pogodbe gradbenih dejavnosti, ki je stopila  v  veljavo s 1.1.2016 (UradnI list št. 101/2015 z dne 23.12.2015)

Na predstavitvi vsebine nove Kolektivne pogodbe gradbenih dejavnosti  je vodja pogajalske skupine delodajalcev Ožbej Marc in strokovni članici pogajalske skupine samostojna pravna svetovalka Metka Penko Natlačen in samostojna svetovalka za ekonomsko področje Cvetka Furlan, obe iz Pravne službe GZS,  predstavili novosti nove Kolektivne pogodbe gradbenih dejavnosti, ki prinaša sledeče glavne novosti pogodbe za delodajalce
·  Ureditev prerazporejenega delovnega časa s 6 na 12 mesecev
·  Ureditev projektnega dela
·  Skrajšanje najdaljšega odpovednega roka
·  Ureditev horizontalnega napredovanja na delovnem mestu itd.
Praktični prikaz uporabe nove KPGD, številni strokovni nasveti ter odgovori na številna raznovrstna vprašanja s strani predavateljev je 35 udeležencev posveta (vodje pravnih in kadrovskih služb ter računovodje) dobro pripravilo za uporabo KPGD od januarja 2016 dalje, medtem ko je mreženje udeležencev na dogodku omogočilo pridobivanje novih koristnih kontaktov in poznanstev ter idej o uporabi nove KPGD v gospodarskih družbah.

Z usposabljanjem bodo nadaljevali tudi prihodnje: interes pošljite na e-naslov zgigm@gzs.si ali nas pokličite na 01 5898 242.

Člani GZS ZGIGM lahko tudi koristijo osebno svetovanje ali svetovanje po telefonu o novi KPGD na telefonu:
01 5898 183 Metka Penko Natlačen,
01 5898 128 Cvetka Furlan,
01 5898 242 - tajništvo GZS ZGIGM.

GZS ČISTOPISI  KOLEKTIVNIH POGODB
Panožni socialni dialog in njegova zgodovina

FOTO: Valentina Kuzma, GZS ZGIGM