Zbornica gradbeništva in industrije gradbenega materiala

Arhiv: Izvedli že 3. in 4. praktično delavnico o promociji zdravja na delovnem mestu (v gradb. dejavnostih) neposredno v podjetju-članu GZS ZGIGM

GZS ZGIGMSDGD Slovenije in VZD Zbornica so skupaj uspešno kandidirale s projektnim predlogom Promocija preventivnih ravnanj za manj mišično-kostnih obolenj med gradbenimi delavci na javni razpis ZZZS za sofinanciranje projektov za promocijo zdravja na delovnem mestu v letu 2015 in 2016. Predvideno trajanje projekta je fokusirano na obdobje junij 2015 - november 2016.  V okviru začrtanih aktivnosti projekta poteka tudi skupna akcija na terenu - mentorski obisk gradbišč in opazovanje ravnanj delavcev ter izvedba krajše praktične delavnice na gradbišču skupaj s strokovnjaki (varnostnim inženirjem, fizioterapevtom, predstavniki Gospodarske zbornice Slovenije ipd.).

Dne 21.4.2016 smo v Anhovem v SALONIT, d. d. in SALONIT INDE, d. o. o. izvedli dva mentorska obiska, ki se ju je udeležilo skoraj ca. 30 predstavnikov dveh podjetij/družb, ki se ukvarjata s proizvodnjo gradbenega materiala. Na praktični delavnici se je izvedel sledeč strokovni program (2 uri) in po zaključku še individualni osebni pogovor z zainteresiranimi zaposlenimi:

1. Ogled proizvodnje in uvod – predstavnica in predstavnik podjetja

2. Predstavitev projekta in promocije zdravja na delovnem mestu, razdelitev zdravega obroka - Romana Josič
3. Predstavitev podatkov odsotnostih zaradi bolniških staležih in najpogostejših boleznih v gradbeništvu – Valentina Kuzma
4. Izjava o varnosti in zdravju pri delu – vloga delavca – Stanko Ožbot
5. Bodimo aktivni – sodelujte v projektu – Valentina Kuzma
6. Kako lahko sami prispevamo k zmanjšanju posledic dela - aktivna delavnica z vajami in individualno fizioterapevtsko svetovanje zaposlenim – Andrea Backović Juričan
7. Zaključek – povzetek delavnice, ideje, druženje  - Romana Josič

Z mentorski obiski neposredno na terenu (na gradbišču ali v proizvodnji IGM) bomo nadaljevali še vso pomlad. Podjetja in družbe, ki vas zanima mentorski obisk na sedežu podjetja/družbe oziroma na gradbišču pošljite interes za sodelovanje na e -naslov: valentina.kuzma@gzs.si oz. tel. št. 01 5898 246.

V maju 2016 je prost termin še 27.5.2016.

Že zasedeni pa so:
10.5.2016
17.5.2016

26.5.2016

VAJE ZA ZDRAV HRBET>>>
KAMPANJE EU ZA ZDRAVO DELOVNO OKOLJE>>> možnost sodelovanja podjetij in družb

Drugi projekti promocije zdravje, ki tečejo na GZS in jih lahko koristijo tudi družbe iz gradbenih dejavnosti:

1.                   Zdravi na kvadrat
2.                   Točka promocije zdravja