Zbornica gradbeništva in industrije gradbenega materiala

Arhiv: Poročilo o industrializirani (offsite) gradnji v izbranih državah EU

Predstavljamo poročilo, ki zajema stanje in trende industrializirane (offsite) gradnje v petih evropskih državah: Italiji, Sloveniji, Španiji, Severni Makedoniji in Grčiji. Poročilo je rezultat raziskovalnega dela in analiz v okviru Erasmus+projekta BUILDOFFSITEEU s ciljem, da bi našim članom in vsem deležnikom našega sektorja omogočili vpogled v ta porajajoči trend v gradbeništvu. Globalni trg gradnje izven gradbišča je leta 2020 znašal 72,11 milijarde dolarjev. Pričakuje se, da bo do leta 2028 dosegel 114,78 milijarde dolarjev!

Poročilo poudarja naraščajočo pomembnost offsite proizvodnje in onsite montaže v gradbeništvu. Offsite proizvodnja omogoča izdelavo gradbenih komponent in elementov v kontroliranem okolju iz materialov z manj odpadki, kar je ključno za krožno gospodarstvo. Te komponente se nato prenesejo na gradbišče za onsite montažo, kar prispeva k zmanjšanju odpadkov in energijske porabe ter povečanju učinkovitosti v gradbenem sektorju.

V današnjem globalnem okolju je pomembno, da ostanemo informirani o trendih, ki oblikujejo gradbeni sektor. Zbornica gradbeništva in industrije gradbenega materiala si prizadeva za promocijo in podporo slovenskim gradbenim podjetjem ter industriji gradbenega materiala, zato vas vabimo, da preberete dokument in pridobite dragocene informacije o poslovnih priložnostih, izzivih in perspektivah v petih obravnavanih državah.

Poročilo je na voljo v angleškem jeziku v e-obliki.

POGLAVJA POROČILA
1. Metodologija (Methodology)
1.1. Metodologija raziskave analize industrializiranega gradbeništva – industrijskega načina gradnje (Research Methodology for Industrialized Construction Analysis)

2. Industrializirani gradbeni sistemi (The industrialized construction systems)