Zbornica za poslovanje z nepremičninami

Prijava na aktualne novice ZPN

Na stanovanjskem področju je kriza pozabljena

Z nepremičninsko posrednico agencije Nepremičnine Plus in članico upravnega odbora Zbornice za poslovanje z nepremičninami pri Gospodarski zbornici Slovenije, Vesno Levstek, o stanju na nepremičninskem trgu, obetih, izzivih in novi zakonodaji.

Certifikat, ki lastnikom olajša izbiro

Certifikat Zaupanja vreden upravnik dviguje kakovost storitev in ugled panoge.

Trg poslovnih nepremičnin še raste

Prihod nekaterih večjih multinacionalk na naš trg obeta najmanj vzdržno rast tako v segmentu prodaje kot oddaje poslovnih nepremičnin.

Cene luksuza še višje kot pred krizo

Na področju nadstandardnih ali luksuznih nepremičnin, po oceni nepremičninskih poznavalcev, kriza praktično ni pustila posledic, cene so celo višje kot v predkriznem času. Pri poslovnih nepremičninah so glavne ovire v zakonodaji in prostorski politiki.

Arhiv: Odprto o stanovanjski problematiki pod častnim pokroviteljstvom predsednika Republike Slovenije Boruta Pahorja

Strokovnjaki z nepremičninskega področja so na današnji okrogli mizi, ki je potekala pod častnim pokroviteljstvom predsednika Republike Slovenije Boruta Pahorja, razpravljali o stanovanjski problematiki, vezani na pereča vprašanja stanovanjske oskrbe. Okroglo mizo je organiziralo Združenje stanovanjskih skladov pri GZS-Zbornici za poslovanje z nepremičninami kot odziv na težave, s katerimi se pri tem soočajo njegovi člani, ki so dolžni izvajati stanovanjsko politiko države, kar je v danih razmerah vse prej kot enostavno.

Arhiv: Stanovanjska problematika v Republiki Sloveniji

Arhiv: Vabilo na predstavitev nove gradbene zakonodaje

Predstavitev Zakona o urejanju prostora (ZUreP-2), Gradbenega zakona (GZ) in Zakona o arhitekturni in inženirski dejavnosti (ZAID).

Arhiv: Gradbena zakonodaja za nepremičninske posrednike