»Hitra pomoč gospodarstvu je najbolj učinkovit odgovor na stisko, v kateri so se znašla mnoga podjetja na najbolj prizadetih območjih. Ukrepi, ki jih je včeraj potrdil Državni zbor, gredo v pravo smer. Zato moramo s takim tempom nadaljevati«, pravi generalna direktorica GZS Vesna Nahtigal...
Državni zbor je na seji 9. 8. 2023 sprejel Zakon o spremembah in dopolnitvah zakona o odpravi posledic naravnih nesreč (ZOPNN-F), ki ga prilagamo. Gre za interventne ukrepe, ki veljajo do 31. decembra 2023, če ni pri posameznem ukrepu določeno drugače. Gre za spremembe in ukrepe, ki začnejo veljati naslednji dan po objavi v Uradnem listu.
Na 20. redni ter prvi konstitutivni seji UO ZKovI je bil potrjen novi Upravni odbor ZKovI za mandatno obdobje sklica 2023 - 2027, predsedstvo ZKovI ter člane Skupščine GZS.
Med 3. in 7. aprilom 2023 bodo potekale volitve za nove člane upravnega odbora. Za novo sestavo UO ZKovI smo prejeli 21 kandidatur.
Povabilo članom GZS za predlaganje kandidatov za volitve organov GZS.
Državni zbor je na seji dne 16. decembra 2022 sprejel Zakon o pomoči gospodarstvu za omilitev posledic energetske krize (ZPGOPEK). Zakon prične veljati naslednji dan po objavi v Uradnem listu Republike Slovenije.
Spoštovane članice, spoštovani člani, Včeraj je na GZS potekalo srečanje predsednika Vlade ter ministrov za gospodarstvo in infrastrukturo s predstavniki delodajalskih organizacij in člani krizne skupine.
Združenje kovinske industrije je v sodelovanju s Telekomom Slovenije in podjetjem Metronik organiziralo IIot dogodek z namenom predstavitve inovativne platforme v oblaku, ki omogoča višjo razpoložljivost strojev in nižje stroške vzdrževanja.
Državni zbor je na svoji seji dne 6. 10.2022 sprejel Zakon o spremembah in dopolnitvah Zakona o pomoči gospodarstvu zaradi visokih povišanj cen električne energije in zemeljskega plina ( v nadaljevanju: ZPGVCEP-A).
V vse bolj tehnološko zahtevnem in konkurenčnem gospodarskem okolju tudi proizvajalci strojev iščejo skrite rezerve za izboljšanje učinkovitosti poslovanja. Eno od takšnih področij je spremljanje obratovanja strojev na daljavo in pravočasno ukrepanje na podlagi podatkov, saj izkušnje kažejo, da lahko s tem občutno povišamo njihovo razpoložljivost in znižamo stroške vzdrževanja za 20 do 30 odstotkov.