Javna pooblastila

Arhiv: Potrdilo za voznike, ni niso državljani EU

Pri izdaji potrdila je poleg drugih podatkov potrebna tudi številka zdravstvenega zavarovanja voznika, ki ni državljan EU.

Od februarja 2018 lahko to številko pridobi tudi GZS. Prevoznikom oz. voznikom, ki te številke še nimajo, lahko oddajo vlogo brez navedbe te številke. Prijava oz. zavarovanje voznika mora biti urejeno.

(4) Vloga za izdajo potrdila za voznike nedržavljane EU februar 2018.docx

NACIONALNI ELEKTRONSKI REGISTER (NER)

Nacionalni elektronski register licenc za opravljanje prevozov v mednarodnem cestnem prometu (NER) je javno dostopna baza vseh
    podjetij in upravljavcev prevozov z veljavno licenco Skupnosti za mednarodni prevoz blaga in potnikov v cestnem prometu, ter licenc za opravljanje prevozov v notranjem cestnem prometu izdano s strani Gospodarske zbornice Slovenije ali Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije  - izdajateljev licenc za prevoze v cestnem prometu.