Javna pooblastila

Novi državi vključeni v ATA sistem

Z veseljem vam sporočamo, da se v mednarodno garantno mrežo ATA zvezkov vključujeta dve novi državi.

JOKER OUT - Prvi uporabili digitalni ATA zvezek

Čestitamo 𝘀𝗸𝘂𝗽𝗶𝗻𝗶 𝗝𝗼𝗸𝗲𝗿 𝗢𝘂𝘁, 𝗽𝗿𝘃𝗶𝗺 𝘂𝗽𝗼𝗿𝗮𝗯𝗻𝗶𝗸𝗼𝗺 𝗱𝗶𝗴𝗶𝘁𝗮𝗹𝗻𝗲𝗴𝗮 𝗔𝗧𝗔 𝘇𝘃𝗲𝘇𝗸𝗮 𝘃 𝗦𝗹𝗼𝘃𝗲𝗻𝗶𝗷𝗶!

12.6.: Poreklo blaga, v živo na CPU-GZS

Na seminarju bodo predstavljene osnove glede porekla blaga: kako se določa, kdaj je to pomembno in kakšne posledice ima v mednarodni trgovini. Predstavljeno bo preferencialno in nepreferencialno poreklo. Izvedeli boste, kje dobite pomembne informacije za določitev porekla in s kakšnimi dokumenti se dokazuje.

NACIONALNI ELEKTRONSKI REGISTER (NER)

Nacionalni elektronski register licenc za opravljanje prevozov v mednarodnem cestnem prometu (NER) je javno dostopna baza vseh
    podjetij in upravljavcev prevozov z veljavno licenco Skupnosti za mednarodni prevoz blaga in potnikov v cestnem prometu, ter licenc za opravljanje prevozov v notranjem cestnem prometu izdano s strani Gospodarske zbornice Slovenije ali Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije  - izdajateljev licenc za prevoze v cestnem prometu.