Javna pooblastila

Arhiv: Začasni uvoz blaga v Rusijo

Ruski carinski organi pri postopku začasnega uvoza blaga v Rusijo z ATA zvezkom od 1. 1. 2017 dodatno zahtevajo še podroben opis blaga s fotografijami.

Arhiv: Zunanjetrgovinska šola

Poslovanje s tujino - spoznajte skrivnosti internacionalizacije - formule ni. Naredite pravi korak - opremite se z znanjem.

Arhiv: Z ATA zvezkom v Kazahstan

Država Kazahstan je postala 76. članica mednarodne garantne verige ATA zvezkov. Kazahstanski carinski organi bodo sprejemali ATA zvezke od 1. aprila 2017.

NACIONALNI ELEKTRONSKI REGISTER (NER)

Nacionalni elektronski register licenc za opravljanje prevozov v mednarodnem cestnem prometu (NER) je javno dostopna baza vseh
    podjetij in upravljavcev prevozov z veljavno licenco Skupnosti za mednarodni prevoz blaga in potnikov v cestnem prometu, ter licenc za opravljanje prevozov v notranjem cestnem prometu izdano s strani Gospodarske zbornice Slovenije ali Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije  - izdajateljev licenc za prevoze v cestnem prometu.