Javna pooblastila

Zaostreni pogoji za pridobitev prevozniške licence

Podjetja, ki so pridobila licenco Skupnosti pred uveljavitvijo zakona (23.11.2019) in pravilnika (6. 8. 2020), se uskladijo z novimi zahtevami najkasneje do 23. 11. 2020. GZS poziva podjetja, da čimprej pošljejo izdajatelju nova dokazila.

Arhiv: Dovolilnice: razpis za leto 2021

Rok za oddajo vlog za določitev letnega načrta dovolilnic in CEMT dovolilnic za leto 2021 je do 15. septembra 2020.

NACIONALNI ELEKTRONSKI REGISTER (NER)

Nacionalni elektronski register licenc za opravljanje prevozov v mednarodnem cestnem prometu (NER) je javno dostopna baza vseh
    podjetij in upravljavcev prevozov z veljavno licenco Skupnosti za mednarodni prevoz blaga in potnikov v cestnem prometu, ter licenc za opravljanje prevozov v notranjem cestnem prometu izdano s strani Gospodarske zbornice Slovenije ali Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije  - izdajateljev licenc za prevoze v cestnem prometu.