Javna pooblastila

Arhiv: Zaposlovanje tujcev

Ukrepanje MJU v zvezi z zamudami v postopkih pridobivanj in podaljševanj dovoljenj za zaposlovanje tujcev

Začasno potrdilo za voznike

Podaljšan je začasni ukrep, na podlagi katerega lahko GZS izdaja Potrdila za voznike, ki niso državljani EU, na podlagi potrdila o prejeti vlogi za podaljšanje enotnega dovoljenja za prebivanje in delo izdanega s strani Upravne enote.

Arhiv: Nerazdeljene CEMT dovolilnice

Obveščamo vas, da imamo za leto 2022, iz kvote nerazdeljenih CEMT dovolilnic...

Arhiv: Omejevalni ukrepi EU zaradi destabilizacije razmer v Ukrajini

Sprejeti omejevalni ukrepi EU zaradi delovanja Rusije, ki povzroča destabilizacijo razmer v Ukrajini.

Želite vaše izdelke predstaviti potencialnim poslovnim partnerjem v tretjih državah?

To najenostavneje naredite z uporabo ATA zvezka oz. ATA Carneta, mednarodnega carinskega dokumenta za začasni izvoz blaga. Uporablja se za poenostavitve carinskih postopkov pri prehodu državnih meja. V Hitrem poslovnem nasvetu ga podrobneje predstavlja Irena Simendič iz oddelka Javne listine pri GZS.

Arhiv: Cene licenc in dovolilnic

NACIONALNI ELEKTRONSKI REGISTER LICENC

Nacionalni elektronski register licenc za opravljanje prevozov v mednarodnem cestnem prometu (NER) je javno dostopna baza vseh
    podjetij in upravljavcev prevozov z veljavno licenco Skupnosti za mednarodni prevoz blaga in potnikov v cestnem prometu, ter licenc za opravljanje prevozov v notranjem cestnem prometu izdano s strani Gospodarske zbornice Slovenije ali Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije  - izdajateljev licenc za prevoze v cestnem prometu.