Javna pooblastila

Ljubljana, 19.9.: Ukrepi zunanjetrgovinske politike - priložnosti za slovenska podjetja

Iz prve roke boste spoznali sistem uvrščanja blaga v carinsko tarifno, tarifne opustitve kot poslovne priložnosti, novosti s področja preferencialnega in nepreferencialnega porekla blaga ter možne ukrepe pri trgovinskih ovirah pri dostopanju na tretje trge EU. Vabljeni.

Sprememba Zakona o prevozih v cestnem prometu

Vlada je na 41. redni seji sprejela predlog Zakona o spremembah in dopolnitvah Zakona o prevozih v cestnem prometu.

Dovolilnice: plan za leto 2020

Rok za oddajo vloge za določitev letnega načrta dovolilnic in CEMT dovolilnic za leto 2020 je do 15. septembra 2019.

BREXIT

Infomacije glede izstopa Združenega kraljestva iz Evropske Unije: možni scenariji v obliki videa.

Arhiv: Enostavneje in hitreje čez mejo

ATA zvezek (ATA Carnet) - potni list za vaše bago

Arhiv: Novost pri izdaji potrdil za voznike

Potrdilo o vloženi vlogi za podaljšanje enotnega dovoljenja in potrjena vloga za izdajo izkaznice o vozniških kvalifikacijah ne zadostujeta za izdajo potrdila za voznike.

Sporazum o zaposlovanju državljanov Srbije

Sporazum med Slovenijo in Srbijo o zaposlovanju državljanov Srbije se bo začel izvajati 1. septembra 2019.

Arhiv: Cenik za licence in dovolilnice od 13. 5. 2019

Nove cene za licence in dovolilnice veljajo od ponedeljka, 13. 5. 2019.

Arhiv: ATA zvezek za Srbijo in Švico

Ne spreglejte posebnosti pri začasnem uvozu blaga v Srbijo in Švico.

NACIONALNI ELEKTRONSKI REGISTER LICENC

Nacionalni elektronski register licenc za opravljanje prevozov v mednarodnem cestnem prometu (NER) je javno dostopna baza vseh
    podjetij in upravljavcev prevozov z veljavno licenco Skupnosti za mednarodni prevoz v cestnem prometu, izdano s strani Gospodarske zbornice Slovenije ali Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije  - izdajateljev licenc za prevoze v cestnem prometu.

Licence za prevoze samo v notranjem cestnem prometu, niso vključene v bazo.