Javna pooblastila

BREXIT

Infomacije glede izstopa Združenega kraljestva iz Evropske Unije: možni scenariji v obliki videa.

Enostavneje in hitreje čez mejo

ATA zvezek (ATA Carnet) - potni list za vaše bago

Novost pri izdaji potrdil za voznike

Potrdilo o vloženi vlogi za podaljšanje enotnega dovoljenja in potrjena vloga za izdajo izkaznice o vozniških kvalifikacijah ne zadostujeta za izdajo potrdila za voznike.

Sporazum o zaposlovanju državljanov Srbije

Arhiv: Cenik za licence in dovolilnice od 13. 5. 2019

Nove cene za licence in dovolilnice veljajo od ponedeljka, 13. 5. 2019.

Ljubljana, 19.9.: Ukrepi zunanjetrgovinske politike - priložnosti za slovenska podjetja

Uvrščanje blaga, tarifne opustite kot poslovne priložnosti, poreklo blaga in trgovinske ovire pri dostopanju na tretje trge EU. Eden od ukrepov trgovinske polite EU je uvedba avtonomnih tarifnih opustitev, in sicer na podlagi zahtevkov podjetjih iz EU. Ta ukrep omogoča popolno ali delno oprostitev plačila uvoznih carin bodisi za neomejeno ali omejeno količino uvoza. Osnovni namen carinskih opustitev je omogočiti podjetjem v EU uporabo surovin, polizdelkov, sestavnih delov, opreme in materiala za uporabo v proizvodnem procesu z zmanjšanimi plačili ali brez plačila uvoznih carin.

Arhiv: ATA zvezek za Srbijo in Švico

Ne spreglejte posebnosti pri začasnem uvozu blaga v Srbijo in Švico.

Arhiv: Severna Makedonija

Na ATA zvezku je treba popraviti ime Republic of North Macedonia, oznaka MK ostaja.

Arhiv: Izkaznice o vozniških kvalifikacijah

NACIONALNI ELEKTRONSKI REGISTER LICENC

Nacionalni elektronski register licenc za opravljanje prevozov v mednarodnem cestnem prometu (NER) je javno dostopna baza vseh
    podjetij in upravljavcev prevozov z veljavno licenco Skupnosti za mednarodni prevoz v cestnem prometu, izdano s strani Gospodarske zbornice Slovenije ali Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije  - izdajateljev licenc za prevoze v cestnem prometu.

Licence za prevoze samo v notranjem cestnem prometu, niso vključene v bazo.