Javna pooblastila

Izvozne listine za Katar

Obvestilo katarske zbornice glede elektronsko izdanih listin.

ATA zvezek: pred in po BREXITu

Kako ravnati, če bomo blago peljali iz Slovenije v Združeno kraljestvo pred BREXITom ter ga ponovno peljali nazaj v Slovenijo po BREXITu?

Novice za imetnike licenc št. 3/2019

Novice za imetnike licenc št. 3/2019 Spoštovani, obveščamo vas o nekaterih novostih v zvezi z licencami za cestni prevoz blaga in potnikov ter dovolilnicami.

Arhiv: Letni načrt (CEMT) dovolilnic za leto 2020

Odločbe za letni načrt dovolilnic in CEMT dovolilnic za leto 2020 so izdane. Podatki, na podlagi katerih so bile dodeljene oz. odvzete CEMT dovolilnice so objavljeni.

Arhiv: Uradne ure 24. in 31. decembra

Uradne ure na oddelku Javne listine bodo v dnevih pred prazniki, to je v torek, 24. 12. 2019 in v torek, 31. 12. 2019, od 8. do 12. ure. Ostale delovne dni bodo uradne ure kot običajno, to je od 8. do 13. ure.

Arhiv: Subvencije za pnevmatike za imetnike licenc

Namen javnega poziva je povečati varnost ter gospodarnost in okoljsko učinkovitost tovornih vozil s spodbujanjem varčnih pnevmatik z boljšim izkoristkom goriva ter zmanjšanjem emisij CO2.

Sporazumi o prosti trgovini

EU ima s posameznimi državami po vsem svetu sklenjene sporazume o prosti trgovini. Pravila o poreklu so določena v Protokolu o poreklu blaga, ki je priložen posameznemu sporazumu med EU in zadevno državo.

NOVO: Zakon o prevozih v cestnem prometu (ZPCP-2G)

Državni zbor Republike Slovenije na seji dne 29. oktobra 2019 sprejel Zakon o spremembah in dopolnitvah Zakona o prevozih v cestnem prometu (ZPCP-2G). Zakon je bil objavljen v Uradnem listu Republike Slovenije dne 8. novembra 2019 in začne veljati petnajsti dan po objavi. Spremembe bistveno vplivajo tudi na pogoje za pridobitev licenc.

NACIONALNI ELEKTRONSKI REGISTER LICENC

Nacionalni elektronski register licenc za opravljanje prevozov v mednarodnem cestnem prometu (NER) je javno dostopna baza vseh
    podjetij in upravljavcev prevozov z veljavno licenco Skupnosti za mednarodni prevoz v cestnem prometu, izdano s strani Gospodarske zbornice Slovenije ali Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije  - izdajateljev licenc za prevoze v cestnem prometu.

Licence za prevoze samo v notranjem cestnem prometu, niso vključene v bazo.