Javna pooblastila

Arhiv: Z e-potrdilom prihranite čas in denar

E-potrdilo o poreklu blaga si lahko izvozniki natisnejo sami na svojem delovnem mestu.

Arhiv: Zunanjetrgovinska šola

Poslujete s tujino? Tega ne smete zamuditi! Program prinaša številna nova znanja in veščine, kjer bodo kandidati poleg strokovno praktičnega dela spoznali tudi primere dobrih praks z najvidnejšimi posamezniki slovenskega gospodarstva. Termin: 3. oktober 2017 - 19. december 2017

Arhiv: Vrste licenc v cestnem prometu

V Sloveniji izdajamo Licence Skupnosti in Nacionalne licence.

NACIONALNI ELEKTRONSKI REGISTER (NER)

Nacionalni elektronski register licenc za opravljanje prevozov v mednarodnem cestnem prometu (NER) je javno dostopna baza vseh
    podjetij in upravljavcev prevozov z veljavno licenco Skupnosti za mednarodni prevoz blaga in potnikov v cestnem prometu, ter licenc za opravljanje prevozov v notranjem cestnem prometu izdano s strani Gospodarske zbornice Slovenije ali Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije  - izdajateljev licenc za prevoze v cestnem prometu.