Javna pooblastila

Sporazum o prosti trgovini med EU in Novo Zelandijo

Sporazum o prosti trgovini med EU in Novo Zelandijo je bil objavljen v Uradnem listu EU L, 2024/866, z dne 25.3.2024 in je začel veljati 1. 5. 2024. Pravila o poreklu in postopki glede porekla se nahajajo v Poglavju 3 navedenega sporazuma.

Arhiv: 8.5.: Seminar POREKLO BLAGA v Novi Gorici

Vabimo vas na seminar na temo POREKLO BLAGA, ki bo 8.5.2024 na sedežu Severno Primorske gospodarske zbornice, Nova Gorica, Sedejeva 2A, 5000 Nova Gorica. Z nami bosta strokovnjakinji Ana Maček in mag. Eva Žontar.

NACIONALNI ELEKTRONSKI REGISTER (NER)

Nacionalni elektronski register licenc za opravljanje prevozov v mednarodnem cestnem prometu (NER) je javno dostopna baza vseh
    podjetij in upravljavcev prevozov z veljavno licenco Skupnosti za mednarodni prevoz blaga in potnikov v cestnem prometu, ter licenc za opravljanje prevozov v notranjem cestnem prometu izdano s strani Gospodarske zbornice Slovenije ali Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije  - izdajateljev licenc za prevoze v cestnem prometu.