Javna pooblastila

Arhiv: Uradne ure 24. in 31. 12.

Uradne ure na oddelku Javne listine bodo v dnevih pred prazniki, to je v ponedeljek, 24. 12. 2018 in v ponedeljek, 31. 12. 2018., od 8. do 12. ure. Ostale delovne dni bodo uradne ure kot običajno, to je od 8. do 13. ure.

Arhiv: Z ATA zvezkom v Turčijo

Pri začasnem uvozu blaga z ATA zvezkom v Turčijo potrebujete poleg ostalih dokumentov še USB ključ s seznamom blaga v priloženi tabeli. Turška carina že dlje časa zahteva tudi pooblastilo za osebo, ki ureja postopek z ATA zvezkom.

NACIONALNI ELEKTRONSKI REGISTER LICENC

Nacionalni elektronski register licenc za opravljanje prevozov v mednarodnem cestnem prometu (NER) je javno dostopna baza vseh
    podjetij in upravljavcev prevozov z veljavno licenco Skupnosti za mednarodni prevoz v cestnem prometu, izdano s strani Gospodarske zbornice Slovenije ali Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije  - izdajateljev licenc za prevoze v cestnem prometu.

Licence za prevoze samo v notranjem cestnem prometu, niso vključene v bazo.