Javna pooblastila

Arhiv: Ljubljana, 6. 2.: Uvrščanje blaga v carinsko tarifo, poreklo blaga (nepreferencialno in preferencialno) in začasni izvoz

Seminar je namenjen osebam v podjetjih, ki so vključeni v izvozne postopke.  Spoznali boste osnove carinskih postopkov, pravila glede uvršanje blaga v carinsko tarifo in glede določitve preferencialnega in nepreferencialnega porekla blaga. Dobili boste vpogled na veljavno zakonodajo in sporazume v zvezi s poreklom. Na kratko bo predstavljen še poenostavljen postopek začasnega izvoza blaga z ATA zvezkom.

Program seminarja

Na seminarju bo predstavljeno:

• Uvrščanje blaga v carinsko tarifo
    • Preferencialno poreklo blaga: splošne in aktualne teme
    • Nepreferencialno poreklo blaga
    • Začasni uvoz blaga z ATA zvezkom

Dobrodošla so tudi vaša vprašanja. Konkretne primere lahko obravnavamo tudi individualno po dogodku.

Komu je seminar namenjen?

Seminar je namenjen osebam v podjetjih, ki so vključeni v izvozne postopke.

Predavatelji

Z vami bodo strokovnjaki z navedenih področij Mohor Slatner, Ana Maček, Eva Žontar in Irena Simendič.

Kotizacija in popust:

Redna cena seminarja znaša 180,00 EUR + 22 % DDV (skupaj 219,60 EUR), člani GZS imajo 30 % popusta (126,00 EUR + DDV, skupaj 153,72 EUR, označite ob prijavi).

Plačilo kotizacije na seminarju vključuje: udeležbo in učno gradivo in potrdilo o udeležbi.
    Prosimo, da kotizacijo za seminar poravnate najpozneje tri dni pred začetkom dogodka na transakcijski račun CPU, Kardeljeva ploščad 27a, Ljubljana: NLB d.d., Ljubljana, SI56 0201-1001-4816-764, sklic: 4007-7301.

Prosimo, da ob prihodu na seminar predložite potrdilo o plačani kotizaciji. Račun boste prejeli po seminarju. Odjave sprejemamo najkasneje 3 delovne dni pred seminarjem. V tem primeru vam kotizacijo vrnemo v celoti. Pri odjavah po tem roku ali neudeležbi, kotizacijo zadržimo v celoti. V primeru premajhnega števila udeležencev si pridržujemo pravico do odpovedi seminarja. V tem primeru vam vnaprej vplačano kotizacijo vrnemo.

PODATKI O SEMINARJU
    • CENA:180 EUR + DDV (219,60 EUR), 30-odstotkov popusta za člane GZS
    • PRIČETEK:6. 2. 2020
    • TRAJANJE:9.00 - 14.00 (6 ANDRAGOŠKIH UR)
    • KONTAKTNA OSEBA: Urška Kavčič Rihar, urska.kavcic-rihar@cpu.si, 01 5897 652
    • LOKACIJA:CPU, KARDELJEVA PLOŠČAD 27A, LJUBLJANA
    • PARKRIŠČE:BREZPLAČNO, ZAGOTOVLJENO DO ZAPOLNITVE PROSTIH MEST

NACIONALNI ELEKTRONSKI REGISTER (NER)

Nacionalni elektronski register licenc za opravljanje prevozov v mednarodnem cestnem prometu (NER) je javno dostopna baza vseh
    podjetij in upravljavcev prevozov z veljavno licenco Skupnosti za mednarodni prevoz blaga in potnikov v cestnem prometu, ter licenc za opravljanje prevozov v notranjem cestnem prometu izdano s strani Gospodarske zbornice Slovenije ali Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije  - izdajateljev licenc za prevoze v cestnem prometu.