Javna pooblastila

Arhiv: Pravilnik o spremembah in dopolnitvah pravilnika o licencah za opravljanje prevozov v cestnem prometu

Objavljen je predlog predpisa

Pravilnik o spremembah in dopolnitvah pravilnika o licencah za opravljanje prevozov v cestnem prometu.

Pravilnik podrobno opredeljuje pogoje za pridobitev licence, ki so določene v Zakonu o prevozih v cestnem prometu glede:

• dobrega ugleda podjetja, direktorja  in upravljavca prevozov,
    • minimalnega števila zaposlenih voznikov,
    • minimalnega števila drugih zaposlenih v podjetju,
    • obvezne prisotnosti v času uradnih ur,
    • zahteve glede sedeža podjetja, prostora in opreme.

Novi pogoji bistveno zaostrujejo pogoje za pridobitev licence, postopek pridobitve za podjetja bo zahtevnejši, saj predvideva več dodatnih dokazil, posledično se bo podaljšal čas pridobitve listin.

Komentar lahko oddate do 30. 4. 2020.

GZS, Javne listine

NACIONALNI ELEKTRONSKI REGISTER (NER)

Nacionalni elektronski register licenc za opravljanje prevozov v mednarodnem cestnem prometu (NER) je javno dostopna baza vseh
    podjetij in upravljavcev prevozov z veljavno licenco Skupnosti za mednarodni prevoz blaga in potnikov v cestnem prometu, ter licenc za opravljanje prevozov v notranjem cestnem prometu izdano s strani Gospodarske zbornice Slovenije ali Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije  - izdajateljev licenc za prevoze v cestnem prometu.